Vyberte možnost Stránka

Vousatá marnivost! Pořiďte si luxusní holící sady, nebo zajděte do barber shopu

Vousatá marnivost! Pořiďte si luxusní holící sady, nebo zajděte do barber shopu
Rate this post
!AdSense – before contentHolení nebo nějaká forma úpravy vousů je součástí hygieny každého chlapa. Pokud si na sobě zakládáte a pěstujete svůj styl v rámci obleku na míru, ručně šitých bot, pak ve vaší koupelně nemůžou být jednorázové žiletky a jakýsi barevný gel.

Aby se z holení stal rituál a nešlo jen o nutné zlo, je třeba, aby vaše holící sada měla určitou estetickou a kvalitativní hodnotu. Díky tomu si tak budete samotný proces úpravy či kompletního zkrácení vousů více užívat.

Holení není a nemusí být nepříjemná povinnost! Naučte se vnímat jedinečnou atmosféru této čistě pánské záležitosti. 

Věděli jste, že správné holení sestává z několika kroků, jako je nahřátí a změkčení vousů teplým ručníkem, zpěnění mýdla na holení, jeho pečlivé nanesení na vous pomocí štětky a pečlivé oholení se žiletkou (pro ty echt velké stylaře klidně břitvou). Následuje umytí a použití kvalitního a pečujícího balzámu.

Taková péče nemůže muže štvát, na takový relax se každý chlap vyloženě těší! Zklidnit mysl, zpevnit ruku a užívat si péči o sebe sama teď a tady. 

Obsah článku

„Klasické“ gentlemanství už nefunguje

Hladká tvář není nic pro vás? Možností je plnovous v jakékoliv délce – upravený. Máte-li na své okolí působit příjemně a stále přirozeně, je třeba několik pomocníků, ale pozor nic nepřehánět. Zejména s voskem na vousy můžete snadno ujet do dob dávno minulých. Navoskovaný knír je formou přelakovaných plesových účesů s loknami u žen. Ty už dnes také nikomu nepřijdou přitažlivé a sexy.

holeni-vousu-6

Klasické gentlemenství dnes už nefunguje. Doba se změnila. Své dobré způsoby můžete vyjádřit i jinak než mastným knírkem. Foto: Instagram – theartofshaving

holeni-vousu-5

Česání a zastřihování by mělo být v případě delších vousů zcela běžné. Foto: Instagram – theartofshaving

Nechtěně jako mokrý pes

Máte vousy? Pak jste si možná všimli, nebo jste na to byly svou přítelkyní upozornění, že po sprše “smrdí“ váš plnovous jako mokrý pes. Stejně jako vlasy i vousy mohou být nepříjemně cítit, zvláště když se namočí. Používejte k péči levandulový šampón a vous bude vonět přímo neodolatelně.

Holení jako stylová péče a odpočinek v jednom

Zůstáváte u delšího vousu z pohodlnosti? Přijde vám pravidelně zastřihování snazší než kompletní holení? Pokud ve skrytu duše toužíte po hladké tváři a luxusní péči, zajděte do barber shopu. Jde o místo vyhrazené pánům se vším všudy. Jde o ráj, kde se o vás postarají v každém ohledu. Je libo kávičku, sklenku whisky, doutníček? Za pár minut už jste zapojeni do procesu zkrášlování v chlapské verzi pojetí.

holeni-vousu-2

Vlasy, vousy, péče – barber shop se stane místem, kam rádi zavítáte. Foto: Instagram – theartofshaving

holeni-vousu-4

Profesionální přístup a ty nejlepší kosmeticky produkty na vousy a vlasy, odcházet budete jako jiný člověk! Foto: Instagram – theartofshaving

I doma se to dá zvládnout

Ne vždy je nálada, dostatek financí (přiznejme si, že ta bezchybná péče v barber shopu opravdu něco stojí) a čas na to navštívit pánské holičství. Navíc po pár návštěvách odborníků na vousy a vlasy už leccos obkoukáte a zjistíte, jak na to. Proč si to tedy nevyzkoušet i doma? Nákup luxusních holících sad není nic nemožného, specializovaných shopů je více než dost a ceny nejsou nijak přemrštěné.

holeni-vousu-3

Návodů, jak si udělat domácího holení rituál jsme napsali už více než dost! Foto: Instagram – theartofshaving

ČTĚTE TAKÉ: 

Co potřebujete k holení? Povíme vám to

Jak si správně vybrat styl u vousů?

Jak si vybrat tu správnou štětku?

Jak se správně oholit? Máme pro vás 8 tipů

Jaké vousy a strniště z vás udělají alfa samce?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.