Vyberte možnost Stránka

Češi a dovolená 2024: Šetří se a hledají chytáky, jak ušetřit ještě více

Češi a dovolená 2024: Šetří se a hledají chytáky, jak ušetřit ještě více
5/5 - (2 votes)

Dovolená je za dveřmi a ve vzduchu visí otázka, kolik za ni Češi letos utratí. Podle průzkumu společnosti Twisto se zdá, že se letošní rok ponese ve znamení šetrnosti. Většina oslovených (cca 50 %) chce utratit do 20 000 Kč, pětina pak plánuje utratit mezi 20 000 a 30 000 Kč a jen 10 % půjde nad 50 000 Kč.

Výše uvedená data značí (v porovnání s loňskem) pokles. Češi v roce 2023 za dovolenou utratili o něco více. Nejvíce pak šetří obyvatelé Libereckého a Plzeňského kraje, naopak Pražané jsou ochotni za letní zážitky utratit o něco více.

Jak Češi dovolenou financují?

Nejčastějším způsobem financování dovolené jsou dlouhodobější úspory (využívá je údajně až 71 % Čechů). Na druhém místě je čerpání z aktuální výplaty (uvedlo 29 % dotázaných). U mladých lidí do 26 let se pak objevuje i větší ochota platit kreditní kartou. A 12 % dotázaných dokonce přiznalo, že si na dovolenou v minulosti vzali úvěr nebo o tom uvažují letos.

Dovolená v Česku i v zahraničí

Téměř polovina (42 %) respondentů letos stráví dovolenou v České republice. 27 % dotázaných pak plánuje kombinaci dovolené v Česku a v zahraničí. Zbylých 31 % vyrazí pouze za hranice.

Jak Češi na dovolené šetří?

Vzhledem k rostoucím cenám je přirozené, že Češi hledají různé způsoby, jak na dovolené ušetřit. Mezi nejčastější „hacky“ patří hledání slevových akcí na ubytování, ale také booking dovolené mimo hlavní sezonu, kdy jsou ceny často výrazně nižší.

Relevantní je také kratší pobyt. Místo dvoutýdenní dovolené si našinci raději dopřejí kratší, ale za to intenzivnější zážitek.

Během samotné dovolené se pak Češi snaží využívat aktivity a atrakce, které jsou zdarma. Nejen v České republice, ale i v zahraničí existuje mnoho možností, jak se skvěle zabavit, aniž by peněženka dále krvácela.

Ušetřit se dá také na pojištění. Češi porovnávají ceny a preferují kvalitní, ale zároveň cenově přijatelné pojištění do zahraničí online. Většina zájemců ví, že pojistné krytí a komplexnost služeb jsou důležitější než nejnižší cena.

Vynikající poměr ceny a výkonu nabízí například cestovní pojištění od SV Pojišťovny. Pojistit se můžete zde.

O autorovi

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.