Vyberte možnost Stránka

Velikonoční nádivka s uzeným masem a kopřivami – Lahůdka, která nemůže v menu chybět!

Velikonoční nádivka s uzeným masem a kopřivami – Lahůdka, která nemůže v menu chybět!
Rate this post
!AdSense – before contentNádivka s uzeným masem je tradiční velikonoční pokrm, který nemůže na stole chybět. Zkuste náš jednoduchý recept!

Spíše než velikonočního beránka si dáte nádivku s uzeným masem? Nečekejte, že vám jí někdo během koledování nabídne. Zkuste náš jednoduchý recept na nádivku s uzeným masem.

Velikonoce by nebyly Velikonocemi, kdyby na stole chyběla tradiční nádivka. Proto jsme vám připravili další jednoduchý recept pro muže a kuchaře-začátečníky na velikonoční nádivku s uzeným masem a mladými kopřivami.

Potřebujete jen pár ingrediencí a příprava je rychlá i snadná. Tak se do toho pusťte!

Tradiční velikonoční nádivka s uzeným masem a kopřivami

Budete potřebovat: 8 starších rohlíků, 6 vajec, půl kila uzeného masa, zhruba hrnek mléka, čerstvě natrhané mladé kopřivy, čerstvé bylinky dle chuti (může být petržel, pažitka, apod.), sůl, pepř, muškátový oříšek, máslo nebo sádlo

Příprava nádivky je bleskurychlá!

1. Rohlíky nakrájejte na malé kostičky a nasypte do větší misky. V mléce rozmíchejte žloutky, osolte, opepřete, ochuťte strouhaným muškátovým oříškem a nalijte na rohlíky. Maso povařte, nechte vychladnout a poté nakrájejte na malé kostičky.

2. Rozpalte máslo nebo sádlo na pánvi a opečte na něm kostky masa, poté nechte zchladnout a přidejte k nasáklým rohlíkům.

3. Kopřivy a bylinky omyjte, na drobno nasekejte a přisypte do mísy . Z bílků ušlehejte pevný sníh a pomalu jej do směsi vmíchejte.

4. Předehřejte si troubu na cca 200°C. Zapékací misku si vymažte sádlem nebo máslem (lze i vysypat strouhankou) a vlijte do ní těsto.

5. Pečte dozlatova.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.