Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat matraci?

Jak vybrat matraci?
Rate this post
!AdSense – before contentMožná si to zcela neuvědomujete, ale kvalita vaší matrace ovlivňuje kvalitu vašeho spánku a tedy i kvalitu celého dne. Pokud se člověk dobře nevyspí, nečeká ho příliš úspěšný den. Únava se ukazuje nejen na pracovním výkonu, ale i na celkové energii. Pokud chcete začínat den plní energie, pak si přečtěte zajímavé informace o matracích a jejich výběru v našem článku!

Matrace je tou nejdůležitější součástí postele. Je sice dobré, když máte kvalitní postel z masivu, skvělý rošt, ale je to právě matrace, která z velké části ovlivňuje hodnotu vašeho spánku. Někomu vyhovuje matrace měkká, jiný zas potřebuje pro plnohodnotný odpočinek matraci tvrdší. Jak se zorientovat v široké nabídce matrací?

 

Obsah článku

Tuhost matrace

Každý výrobce nabízí jiné matrace, ale obecně lze tuhost matrací rozdělit do 5 stupňů tvrdosti. Lékaři ortopedici doporučují kupovat matrace od stupně 3, příliš měkká matrace totiž může škodit zdraví. Určité části těla se pak příliš propadají a nemají potřebnou oporu, díky tomu pak mohou vznikat bolesti zad apod. Existují matrace, které jsou rozdělené do několika zón. Každá zóna/část matrace je jinak tvrdá. každá část těla totiž vytváří na matraci jiný tlak. Matrace s odstupňovanou tvrdostí tak počítá s tím, že jiný tlak vytváří nohy a jiný kyčle a záda. Ty nejlepší matrace mají 7 zón různé tuhosti.

Materiál

Výběr materiálu je také velmi důležitý krok. Specializované obchody nabízí široké množství matrací z různých materiálů. Materiál je důležité vybírat nejen podle vašich požadavků na vlastnosti, ale také typ roštu rozhoduje, jaký materiál zvolit. Největšími novinkami ve světě matrací jsou materiály, které reagují ne teplotu vašeho těla a tím tak mění svou tuhost. Další volbou je například studená pěna, která je pružná a vysoce elastická, tedy se skvěle přizpůsobuje tělu, nehrozí tedy žádné škodlivé deformace. Více o vlastnostech různých materiálů se lze dozvědět přímo u prodejců matrací.

 

Použití, umístění, nosnost…

Při nákupu matrace jsou důležité i další faktory. Je potřeba vědět, jaký rozměr matrace potřebujete. Správná délka je vždy o 10 cm více, než je vaše výška. Šířka matrace by neměla být méně než 70 cm.

Kromě rozměrů je třeba si uvědomit, jak často budete na matraci spát. Je to matrace určená na každodenní spání nebo matrace kupovaná do postele pro hosty nebo na chatu.

I váha hraje v nákupu matrace důležitou roli. Pokud nebude brát ohledy na nosnost matrace, může se stát, že se její životnost sníží.

Lidské tělo se během života neustále mění. Jinou matraci vyžaduje tělo mladé a jiné vlastnosti matrace potřebuje tělo staršího člověka.

Největší mýtus

I v oblasti matrací kolují různé mýty. Mezi ten nejrozšířejnější patří mýtus o výšce matrace. Obecně se tvrdí, že čím vyšší matrace je, tím lepší spaní zajistí. To je ovšem holý nesmysl! Ať matrace nižší nebo ta vysoká, vždy záleží na použitém materiálu a konstrukčních vlastnostech.

Jakou matraci máte vy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.