Vyberte stránku

Jak si ulehčit práci v dílně? Stačí správné stroje a nářadí

Jak si ulehčit práci v dílně? Stačí správné stroje a nářadí
Jak si ulehčit práci v dílně? Stačí správné stroje a nářadí
5 (100%)
celkem 1 hodnocení 

Také máte čas od času náladu na to, že si zalezete do své domácí dílny a budete se věnovat zajímavému tvoření? Potom je na místě zajistit si správné vybavení a nářadí. Takové, které vám usnadní práci a ta se ta stane mnohem méně namáhavou. A bez čeho se neobejdete?

Soustruh

Myslíte si, že ten musí být součástí jenom velkých dílen výrobních závodů? Rozhodně ne. Hodí se také pro využití v malých, tedy v domácích dílnách. Soustruhy dnes patří v podstatě mezi základy v oblasti kovoobráběcích strojů. Jakmile pracujete s kovem a to poměrně často, určitě jejich existenci ve vší dílně nepodceňujte. Ušetří vám mnoho práce, starostí a také času.

Další kovoobráběcí stroje

Co by mělo být naprostým základem, to již víte. Nyní se společně podívejme i na to, co dalšího by se vám mohlo hodit. Jde o další moderní kovoobráběcí stroje, o kterých platí to stejné, jako u příkladu výše. Informace o tom, že vám mohou usnadnit čas a také práci. Jejich výčet je celkem bohatý, my se podíváme na trojici těch, se kterými vedle zaručeně nešlápnete. Jsou to:

  • Brusky
  • Kovoobráběcí frézy a frézky
  • Pily

Vrtačka

Tohoto pomocníka využijete nejenom u vás v dílně, ale i kdekoliv v době, když bude nutné cokoliv opravit. Možností je na trhu celá řada a liší se hlavně svými výkony a parametry. Pokud hledáte to nejmodernější, hleďte na to, aby se jednalo o aku vrtačku s baterií, která á dobré napětí i kapacitu. Dále by vás měly zajímat také otáčky, s možností případné regulace.

Šroubovák

I ten je pomocníkem, kterého musíte mít stále při ruce. Sice také patří do skupiny ručního nářadí, ale už dávno se nejedná o tak obyčejný produkt, jako dříve. Podobně jako u vrtaček, tak i v případě šroubováků vám doporučujeme využít aku provedení. Svou práci nejenom výrazným způsobem zrychlíte, ale zajistíte i to, že pro vás bude spojena s minimální námahou.

 
O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz