Vyberte možnost Stránka

Jak pečovat o pánské náramky? Dáme tipy na jejich čištění, skladování i prodloužení životnosti

Jak pečovat o pánské náramky? Dáme tipy na jejich čištění, skladování i prodloužení životnosti
Rate this post
!AdSense – before contentLéto pomalu končí a na vašem náramku jsou už vidět patrné známky častého nošení? Poradíme, jak náramek vyčistit, skladovat a prodloužit jeho životnost na další nadcházející sezónu.

Celé plavkové období vám dělal společnost pánský náramek, popř. hned několik těchto ozdob? Časté nošení se mohlo podepsat na jeho aktuálním vzhledu – naučte se dát pánské náramky zase do pucu!

Obsah článku

Kvalitní náramek pro muže

I když jste do svého náramků investovali a koupili si tak náramek o vysoké kvalitě zpracování, jsou věci, jenž byste měli vědět a znát. Díky našim tipům se váš oblíbený šperk stane stylovým doplňkem outfitu na dlouhou dobu.

Jak pečovat o pánské náramky?

Pánské náramky jsou vyráběné z různých materiálů – nejčastější je použití přírodních, ale i umělých kamenů, kůže, chirurgické oceli a zdobených kamínků.

Kovové části náramku mohou po čase získat jakousi patinu a vzhled onošení.

Obecně se dá říci, že náramkům nesvědčí, nesprávné čištění, hrubé zacházení, vlhkost, odírání při skladování apod. Máte-li náramek mastný, špinavý, plný jemných nečistot, použijte k očistě jemný, suchý hadřík. V žádném případě nemyjte pod tekoucí vodou!

jak-pecovat-naramky-2

Díky správné údržbě bude pánský náramek vypadat stále skvěle! Hlavně pozor na vodu a chemické čistící prostředky! Foto: Pinterest

Náramky z přírodních kamenů

Přírodní kameny jsou na náramcích pro muže velmi oblíbené! každý chce na ruce nosit bohatství naší Země a mít tak po ruce zásobárnu energie. Přírodní kámen se vyznačuje různou tvrdostí, je tedy důležité, dle typu kamene, být na náramek opatrný, nebouchat s ním, neházet atd.

Jak náramek skladovat?

při nákupu náramku většinou dostanete speciální krabičku nebo sáček, v němž je ideální náramek sladovat. Jemné polstrování a plyš zabrání nechtěnému oděru a oddělení náramku od jiných šperků je také jen ku prospěchu.

jak-pecovat-naramky-1

Moderní náramky pro muže jsou kombinací různých materiálů a ozdob. Každá část vyžaduje pravidelnou a jemnou očistu. Foto: Pinterest

Správná velikost náramku a elastické lanko

Aby vám náramek dlouho sloužil je třeba výběr správné velikosti. Většina specializovaných obchodů nabízí tabulku velikostí a popis rozměrů. Kameny a ozdoby jsou navléknuté na pružném lanku, jenž se samozřejmě časem lehce vytáhne a povolí. Počítejte s tím už při nákupu.

Tip! Přílišnému povolení předejdete tak, že nebudete náramek natahovat na jeho maximum. 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.