Vyberte možnost Stránka

Proč muži holdují více hazardu než ženy

Proč muži holdují více hazardu než ženy
Rate this post

Už od prvních týdnů života se lišíme. Muži a ženy. Přestože jsme maličcí a v peřinkách, už nám do nich nakoukají psychiatři a pozorují rozdíly mezi pohlavími.

Otázka zní prostě: co na tom ty muže tak láká, že 80 až 90 procent hazardních hráčů jsou muži (závisí to i na lokalitě – například v USA hraje docela slušné procento žen)?

Prožívají muži prohry hůře? Ale výhry intenzivnější? Riziko, úspěch. Zabíjení času a zábava. Na jednotlivce se závěry nedají namontovat, ale na skupinu ano. A muži a ženy jsou ty největší skupiny na planetě.

Obsah článku

Stopy patriarchátu

Společenská očekávání a kultura nás řídí odjakživa. V mnoha společnostech je hazard vnímán jako „mužská“ aktivita. Mužům může být vnucován tlak, aby prokázaly odvahu, sebedůvěru a riskovaly více. Jednoduše, hraj, a jsi člen týmu.

Závislosti se na muže chytají

Někteří vědci si myslí, že muži mají tendenci být více náchylní k závislostem. Vlastně jsou to prosté počty z každé naší psychiatrické léčebny. Tady opravdu dominují muži. A ženy spíše než oběti – rodina. Existují studie, které naznačují, že mužský mozek může mít odlišné reakce na riziko a odměnu, což by mohlo přispívat k vyššímu zájmu o hry s nejistým koncem.

Reklama pro tebe

Hazardní průmysl cíleně míří na muže, To je jasné z každé reklamy, kde hezká mladá slečna láká muže k zelenému stolu nebo stažení aplikace. Ostatně, nová casina v historii začínaly jako mužské kluby, kde se kouřilo, četly se noviny a probírala se politika. Hraní přicházelo a v pauzách mezi jinými aktivitami.

Život v týmu

Muži mají tendenci vytvářet sociální skupiny založené na společných zájmech. A teď jsme ve 21. století, ve století sociálních sítí. Například návštěva kasina, sportovní sázky nebo pokerové hry mohou být doprovázeny sociální interakcí a soutěživostí, které mohou být pro některé muže přitažlivé. Nebo jim možná jen chybí noční život a předvádění se. Přímé závěry nám zřejmě neposkytne nikdo.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.