Vyberte možnost Stránka

Luxusní hodinky – jediný šperk pro muže?

Luxusní hodinky – jediný šperk pro muže?
Rate this post

Muži většinou nemají důvod ani potřebu zdobit se šperky, záliba ve špercích je spíš ženskou záležitostí. Někteří muži dokonce nenosí ani snubní prsten, protože jim překáží při práci nebo při sportu. Ale na luxusní hodinky se hledí jinak, to už není jen klasický šperk. Nošení luxusních hodinek mnoho mužů považuje za projev vlastní osobnosti.

Obsah článku

Luxus vyjádřený cenou

Pro někoho jsou vrcholem luxusu hodinky, jejichž cena se pohybuje v řádech desítek tisíc. Cena se ale může snadno vyšplhat na několik stovek tisíc korun, a jak dobře víme, tak při použití zlata, platiny a drahých kamenů cena luxusních věcí, hodinky nevyjímaje, v podstatě nezná hranic. Cena ale samozřejmě klesá, pokud se rozhodnete koupit si hodinky z druhé ruky. Často to bývá rozumné řešení, zejména pokud nejste ochotni platit plnou a mnohdy opravdu vysokou cenu za nové. Míst, kde použité hodinky pořídit je spousta, zkuste například Luxusní zastavárna – výkup a prodej luxusních hodinek nebo se poohlédněte na internetu.

Precizní zpracování je samozřejmostí

Na preciznost hodinářské práce je u luxusních hodinek kladen maximální důraz. U některých hodinek není mechanismus skrytý, potom je možné pozorovat, jak do sebe miniaturní díly dokonale zapadají a jak hodinový strojek s naprostou přesností odpočítává čas. Přesnost, se kterou hodinky měří čas, je nanejvýš sledovaná a ty nejpřesnější hodinky nesou označení chronometr. Výrobce nechává hodinky testovat ve specializované laboratoři, a pokud splňují přísné požadavky normy, získají certifikát a mohou být označené za chronometr.

Nejde jen o sledování času

Hodinky mají kromě informace o přesném čase řadu dalších funkcí, kterými například jsou:

  • datumovka, datum je uvedeno buď číslem dne v měsíci anebo hodinky uvádějí také zkratku dne, měsíc a rok,
  • standardně využívanou funkcí je zobrazení časových zón. Tuto funkci využijí převážně ti, kteří často cestují po celém světě. Hodinky většinou umožňují sledovat několik časových pásem zároveň.
  • otočná luneta, která slouží například při potápění pro změření délky ponoru,
  • voděodolnost v různých stupních – pro náhodný styk s vodou, plavání, potápění rekreační i hloubkové,
  • stopky, kompas a věčný kalendář.
  • Luxusní komplikací je například tourbilllon, který eliminuje vliv zemské přitažlivosti

Pásek podtrhuje styl luxusních hodinek

Mohutný a perfektně vypracovaný pásek nebo tah podtrhuje robustnost hodinek a umocňuje punc mužnosti, který v sobě luxusní hodinky nesou. Ke sportovnímu typu hodinek pak patří tradičně kovový tah, který je praktičtější. Používají se ale například i kaučukové.

Každý muž má svůj styl

Výběr hodinek samozřejmě odpovídá stylu jejich majitele i příležitosti, pro kterou si muž hodinky vybírá. Muži, kteří dávají přednost elegantnímu oblečení, si nejspíše vyberou klasické hodinky. Tento typ hodinek je také vhodnějším doplňkem pro slavnostní a společenské události. Pozor ovšem na akce s White Tie dress code, kde není použití hodinek přípustné. Sportovně založení muži raději zvolí hodinky, které mají sportovnější vzhled a funkce, které při sportu využijí. Vhodné hodinky rozhodně doplní váš styl a často jsou oním finálním doplňkem, který vám dodá jiskru.

Hodinky jako přežitek?

Část mužů dnes na hodinky pohlíží jako na zcela zbytečnou věc, ke svému životu je vůbec nepotřebují. V současné době mají snad všichni u sebe mobilní telefon, který tu nejzákladnější funkci hodinek, a to oznámení času, vždy splní. Na mobil je možné stáhnout různé aplikace, díky kterým má stejné funkce jako hodinky. Navíc některým mužům hodinky překážejí při práci, při sportu i v běžném životě, na hodinky prostě nemají trpělivost. Spousta mužů prostě považuje hodinky za přežitek.

Když hodinky, tak chytré

V dnešní rychlé době některé, dříve zcela nezbytné věci, ztrácejí svůj prioritní význam a jsou nahrazovány ‚chytrými‘ verzemi. Stejně tomu je i u hodinek. Chytré hodinky jsou schopné spárovat se s mobilem a mobil tak částečně nahradit – je možné jejich prostřednictvím volat i číst SMS. Smart verze má řadu dalších funkcí, které jsou dnes v běžném životě nezbytné, a jsou pro každodenní používání jednoznačně praktičtější. Z toho důvodu dají někteří muži přednost této modernější verzi před klasickými hodinkami. Vývoj hodinek se tomuto trendu rychle přizpůsobil a řada výrobců nabízí chytré hodinky v luxusním provedení.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.