Vyberte možnost Stránka

Jak udržovat boty v perfektním stavu? Zde jsou pravidla péče o obuv

Jak udržovat boty v perfektním stavu? Zde jsou pravidla péče o obuv
Rate this post
!AdSense – before contentJaká jsou základní a nejdůležitější pravidla péče o obuv? Zjistěte to v následujících řádcích.

Pro muže jsou jeho boty vizitkou.

Nezáleží na tom, kde právě jste, ať už okouzlujete své první rande nebo nového obchodního klienta, vaše boty musí být čisté, v perfektním stavu a vy s v nich musíte cítit minimálně skvěle!

Jak toho docílit? Péče o obuv není nijak náročnou, chce to ale dbát na pravidelnou údržbu!

Obsah článku

Je to radost!

Stejně tak jako tradiční pánské holení se stalo vaším rituálem klidu, soustředění a péče o sebe sama, stejně tak i péče o obuv není nepříjemnou povinností. Berte to rovněž jako chvíli odreagování, která se vám vrátí na dlouhé životnosti obuvi a vašem dokonalém vzhledu.

U kvalitní obuvi pro muže platí, že čím více se o ni staráte, tím lépe vypadá. 

must-have-3

Jarní počasí umožňuje odhalit kotníky, využijte toho! Pánské boty loafers je třeba po zimě dát zase “do pucu“. Foto: Pinterest

Bez odřených pat a otlačených nohou

I když vám boty při nákupu skvěle padnou, stále to není záruka bezproblémového nošení. Obvykle stačí přejít přes ulici pro noviny nebo čerstvé pečivo a hned máte jasno, kde a co na botě tlačí/dře.

Věděli jste, že: se dá poměrně snadno předejít všem puchýřům? Stačí použít napínáky.

boty-rozt01
Čtěte také: Nové boty jsou příliš těsné? Nevadí, dají se snadno roztáhnout! Foto: Pinterest

Různé typy napínáků bot

Plastové napínáky – pro vypnutí boty a vyhlazení případných “vrásek“
Dřevěné napínáky s pružinou – z boty dokáží udělat nejen pohodlnější prostředí, ale také zvládnou vytáhnout vlhkost. Pozor na dlouhodobé napínání, které muže způsobit poškození části paty.
Cedrové napínáky – s pevnou patní částí jsou naším favoritem. Vyrábějí se přesně na danou velikost bot a dokáží perfektně napnout špičku i patu bez rizika poškození.

Alespoň 24 hodin

Právě tato doba je optimální pro umístění napínáků do bot. I z toho důvodu je vhodné mít minimálně dva páry bot, jedny tak vždy stihnou vyschnout a odpočinout si.

Čtěte také: Jak ladit barvu obleku a bot? Přehledná infografika napoví

Jak na leštění bot

Leštěním dodáte botě na její kráse a finální čistotě. Je to snadné, stačí vzít houbičku s instantním leskem a boty párkrát přejet. Pak už jen obout a vyrazit na smluvenou schůzku sebevědomým krokem.

Instantní lesk má okamžitý efekt. 

Pozor si však dejte v případě, že máte kožené pánské boty. Dlouhodobé užívání lesku se silikonem kůži ucpe. Raději sáhněte po tradičním krému nebo vosku na boty.

Jak pečujete o své boty vy? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.