Vyberte možnost Stránka

Nevíte, jak vybrat granule pro psy? Poradíme, čím se řídit!

Nevíte, jak vybrat granule pro psy? Poradíme, čím se řídit!
Rate this post
!AdSense – before contentObecně by dalo říci, že jsou granule, které lze označit za kompletní krmivo pro psy a pak granule, které pouze vypadají jako suchá strava pro psy, ale neobsahují žádné maso. Zjistěte, jak rozpoznat tento důležitý rozdíl!

Pozorně čtěte informace na obalech!

Pro mnohé pejskaře je granulované krmivo doslova spásou. Jde totiž o komplexní stravu, která pro pejska nevypadá tak lákavě jako obsah konzervy, ale výživově poskytne vše, co váš mazlíček potřebuje.

Při výběru granulí je třeba si všímat údajů, které jsou uvedené na obalu. A nutno podotknout, že čím více jich tam je, tím lépe! Hledejte informace o tom, kdo je výrobcem a kdo dodavatelem, dále si pečlivě pročtěte složení. Zaměřte se obsah masa a výrobků živočišného původu v granulích. Mnohdy se však pod tímto názvem může skrývat masokostní moučka.

Kvalitní granulované krmivo musí mít na obale uvedeno, kolik % masa obsahuje, a o jaký druh jde. Pozor si dejte i na obiloviny, v případě, že není nic konkretizováno, může jít o kukuřičný šrot. Volte granule obsahující rýži, která je dobře stravitelná a nutričně hodnotná. Pozor na sůl, která je pro psy nebezpečná!

 

Granule podle zdravotního stavu mazlíčka

Při nákupu správného suchého krmiva, je třeba myslet i na stav vašeho psího přítele, tedy brát v potaz celkové zdraví, fyzičku a věk. Jiný druh stravy vyžaduje štěně a jiný pes ‘’v důchodu’’. Výrobci naštěstí mají poměrně dobře krmivo rozdělené právě podle těchto parametrů do různých kategorií.

Tak například starší pejsci se už tolik nepohybují a tak mají sklony k tloustnutí, na to je třeba brát ohled a dopřát jim tak stravu, která bude obsahovat dostatek vlákniny. Oproti tomu štěně velkého plemene potřebuje kvalitní a vyváženou stravu pro svůj vývoj a celkový růst, což znamená nutnost obsahu minerálních látek a pestré směsi živin.

správnosti vaší volby vypoví kvalita srsti psího mazlíčka. Již po jednom měsíci konzumace vybraného krmiva uvidíte, zda jsou granule vyhovující (srst se zdravě leskne, je hladká na dotek a nepadá) či nikoliv.

 

Dražší je lepší?

Je jisté, že si člověk rád připlatí, pokud kvalita ceně odpovídá. U granulí jde jednoduchou rovnici, použité suroviny se odráží na koncové ceně. Samozřejmě, že bude rozdíl mezi použitím masokostní moučky a skutečného masa, je tedy na každém chovateli, jak moc chce svému psovi ‘’dopřát’’. Je třeba však nezapomínat na to, že své k tomu má co ‘’říct’’ i pes samotný. Pokud určitý druh krmiva vytrvale odmítá, pak je třeba poohlédnout se po něčem jiném!

Jaké granule kupujete vy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.