Vyberte možnost Stránka

Nové boty jsou příliš těsné? Nevadí, dají se snadno roztáhnout!

Nové boty jsou příliš těsné? Nevadí, dají se snadno roztáhnout!
Rate this post
!AdSense – before contentZainvestovali jste do nových podzimních či zimních bot? Nový úlovek do botníku je důvodem k veselému kroku. Jenže, co když už první krok v nových botách tlačí a bolí? Existuje několik řešení, jak nepohodlnou obuv roztáhnout.

Koupili jste si o kousek menší boty s tím, že se chůzí roztáhnou? Nebo jste prostě nemohli odolat a koupili jste si boty i přes to, že vaší velikost neměli?

Pokud nejde o rozdíl dvou velikostí, dá se s tím něco dělat! Přinášíme pár vychytávek, jak těsné boty roztáhnout!

 

Obsah článku

Důležitá je kvalita materiálu bot

Pořídili jste si drahé boty z kůže? Pokud je doma nemáte, pak rovnou přikupte ještě napínáky (nejlepší jsou cedrové). Ty pomohou boty roztáhnout na vaší velikost a udrží také správný tvar bot, ať už stojí v botníku nebo jsou uklizené v krabici, kde čekají na svou sezónu.

Tip! Během prvních 5 dní si nové boty obouvejte jen kratší pochůzky nebo se v nich procházejte doma. Po každém vyzutí pak vraťte do boty napínáky, aby si bota zapamatovala potřebný tvar.

Babička by vám nejspíš poradila rozklepání tlačící části boty kladívkem, ale raději na to zapomeňte. To si může dovolit jen velice zkušený obuvník. Vy si tak maximálně zničíte velmi drahou botu, která násilné rozklepávání ani nepotřebuje. (Opět vás navedeme k cedrovým napínákům.)

napinaky

Použití mokré ponožky a utěrky

Že o žádný kožený skvost nejde? Pak můžete botu o nějaký ten kousek zvětšit pomocí mokré utěrky či novin. Nejzaručenější metoda je procházka v mokrých bavlněných ponožkách.

Pakliže to materiál boty dovolí, můžete vyzkoušet i další trik!

Místo, kde vás obuv tlačí a je vám nepohodlná potřete octem nebo alkoholem a poté se v botách procházejte. Jako zaručený tip lze také označit léty prověřený pytlík s vodou. Ten dáte do bot a ty pak strčíte na mráz nebo do mrazáku. Jak se bude voda mrazem rozpínat, boty se začnou roztahovat.

Pozn.: Výrobci bot ovšem tento způsob roztahování nedoporučují, některé materiály to může nenávratně poškodit. 

Speciální olej na roztahování bot

V každé specializované prodejně s pánskou, ale i dámskou obuví lze koupit sprej na roztažení nebo silikonový sprej, který pevný materiál zjemní. Aplikace je snadná “jako facka“. Stačí dvakrát třikrát postříkat tlačící místo.

Zázračný sprej stojí okolo 80 – 250 korun.

boty-rozt-1

Tipy od chlapů z redakce i čtenářů

Není nad vlastní zkušenost! Jak chlapi roztahují nové boty?

„Mě hrozně řezaly okraje bot na patě, partnerka mi poradila parafínovou svíčku. Párkrát jsem jí přejel po okrajích pat a pomohlo to, už neřezaly.“

“Na úzkou špičku mohu poradit mokrou utěrku pokapanou octem.“

“Nejsem žádný mistr obuvník, zašel jsem tedy do opravny bot, kde boty roztahují do délky i do šířky.“

“Brácha s větší nohou kvůli mě trpěl, boty mi pravidelně vytahoval chůzí po obýváku.“

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.