Vyberte možnost Stránka

Jak ladit barvu obleku a bot? Přehledná infografika napoví

Jak ladit barvu obleku a bot? Přehledná infografika napoví
Rate this post


Pořizujete si nový oblek nebo nutně potřebujete nový model bot, které nosíte k obleku? Nevíte-li si rady, jakou barvu koupit, aby se vám šatník a botník doplňovaly?

Pak si nenechte ujít naše tipy, jak ladit barvu obleku a bot.

Ladění bot a obleku je možná větší oříšek, než by se mohlo na první pohled zdát. Pokud jste už nějaké ty rady a tipy hledali, nejspíš jste našli řadu protichůdných tvrzení.

Proto jsme zapátrali a našli přehlednou infografiku, která může ladění bot a obleku značně zjednodušit s tím, že výsledek bude slušivý.

Samozřejmě, že vše záleží na tom, jak moc jste v módě odvážný, ne každý má totiž na všechny barevné kombinace bot a obleku “koule“. 

Zatímco v práci či ve společnosti si můžete dovolit se trochu víc odvázat, jsou situace, kdy je to vyloženě nevhodné. Konkrétně např. při smutečním obřadu je třeba přistoupit na pravidla etikety a vyjádřit tak pozůstalým svou soustrast. Více si o tom můžete přečíst např. ve článku o výběru oblečení na pohřeb.

Obecně: 

– Ke světlému obleku obujte boty hnědé, šedé či béžové, aby celek nebyl příliš kontrastní.

– Hnědé boty nejsou společenské, tudíž se hodí k tvídovému a manšestrovému obleku, džínám, ke svetru.

– Do společnosti si neberte nikdy jiné boty než černé s koženou podrážkou.

Ale neberte to tak striktně, jde pouze o “pravidla“, která můžete a nemusíte dodržovat. 

Černé boty jako bezpečná klasika

Černá je nestárnoucí, hodí se ke všemu, není se tak vůbec čemu divit, že ji v ulicích vidíme tak často. Na druhou stranu hnědé boty vás odliší a k šedému či modrému obleku vypadají více elegantněji.

jak-sladit-boty-a-oblek

Mimo černé vody

Pokud nehodláte obléct černý oblek, ke kterému se hodí vážně jen černé boty, pak máte možností o mnoho více. Které barevné kombinaci propadnete vy? Pustíte se i mimo bezpečné “černé“ vody?

jak-ladit-boty-s-oblekem-1 jak-ladit-boty-s-oblekem-2

Už víte, jak ladit barvu obleku a bot? 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš pohodlně poslouchat hudbu doma i na cestách? Stylová sluchátka Apple AirPods jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.