Vyberte možnost Stránka

Jak poznat kvalitní rum?

Jak poznat kvalitní rum?
Rate this post
!AdSense – before contentRádi si dopřejete sklenku kvalitního pití? Nebo chcete darovat láhev kvalitního rumu svému nejlepšímu kamarádovi? Ať už chcete dopřát sobě či někomu jinému, je třeba volit prověřenou kvalitu! Poradíme vám, jak poznat kvalitní rum, který neurazí ani ten nejnáročnější jazýček!

Rum, dříve pirátské pití, dnes snad všemi muži oblíbený alkoholový nápoj. Není snad nikdo, kdo by rum neznal! Dnes to ovšem není o žádném obyčejném ‘’tuzemáku’’! Nahlédneme pod pokličku toho nejlepšího, co trh nabízí!

 

Obsah článku

Výroba rumů

Pravé rumy jsou dělané z řepy nebo cukrové třtiny. K výrobě samotné se pak užívá vzniklá šťáva nebo melasa získaná vycukerněním. Převážná většina rumového pití vzniká v Karibiku, Indii, či u protinožců v Austrálii. Najdou se však i rumy vyrobené například u nás v Evropě. mezi nejznámější rum střední Evropy patří KEY rum.

 

Jak se vyznat v rumech?

Vyznat se v tomto kdysi ‘’pirátském’’ pití není nic snadného a pokud se do světa tohoto nápoje ponoříte, zjistíte, že existují stovky rumů!

rum-1

Nabídka e-shopu Winehouse.cz – rum Diplomático Reserva Exclusiva, vhodný jako dárek!

Od nejlevnějších, po ty nejluxusnější!

Mezi nejznámější klasiku patří rum tuzemský, ten je k dostání snad v každém hospodském provozu a také hospodyňky jej často využívají k pečení. Lidový rum ‘’tuzemák’’ ovšem technicky vzato rumem ani není. Jelikož je vyráběn z dochucovaného bramborového lihu.

Pravý rum, za který můžeme označit například exotický Zacapa rum, je vždy vyráběn z cukrové třtiny či řepy!

Pamatujte! Kvalitní rum je dražší, ale vysoká cena je vyvážená požitkem!

 

Typy rumů

Obecně lze rumy rozdělit na tři skupiny:

  • světlé – Používají se k výrobě drinků a míchaných nápojů.
  • tmavé – Tyto rumy zrají více jak 10 let, díky tomu mají nejtmavší odstín.
  • zlaté – Zlatý rum zraje po dobu pěti let, během níž získává svou typickou chuť a barvu.
  • bílé – Nejlepší bílé rumy dosahují své jedinečné chuti díky zrání v dubových sudech. Slavné bílé rumy zrají až 40 let!

 

Karibik – Ráj milovníků kvalitního rumu!

rum

Nabídka e-shopu Winehouse.cz – Kvalitní Zacapa rum

Karibik je místem, kde si lze užít nejen krásného počasí a nekonečných pláží, ale také konzumace těch nejlepších rumů. Snad každý z ostrůvků má vlastní rum a právě ze souostroví Antily pochází jeden z nejznámějších rumů – Havana rum.

 

V čem si rum vychutnat?

Originální sklenice na jeden z nejkvalitnějších rumu

Stejně tak jako jiné alkoholické nápoje, jakým je třeba koňak, má i rum své typické sklenice. Pokud si dopřejete kvalitu, je třeba ji i důstojně podávat. Pořiďte si sklenice na rum, které zvýší požitek z pití!

Dopřejete si kvalitní rum?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.