Select Page

6 tipů, jak zvládnout studium při práci

6 tipů, jak zvládnout studium při práci
Hodnocení

Stále větší množství studentů si ke svému dennímu studiu přibírá poloviční úvazek v zaměstnání, jiní se zase z práce vracejí do učeben. Pokud se to týká i vás samotných, jistě dobře znáte momenty, kdy se na vás povinnosti valí ze všech stran.

Jak je zvládnout?

Určete si vaše priority

To před čím stojíte je základní rozhodnutí, zda je pro vás důležitější diplom, nebo výplata. Jako logická priorita se nabízí práce, kvůli finančnímu příjmu, ale z dlouhodobého hlediska už to tak jednoznačné není.

Zamyslete se tedy nad svými prioritami, pokud budete dělat obojí napůl, nakonec zjistíte, že nezvládáte nic.

Vypracujte časový plán

Pravidelnost sice může být nudná, ale rozhodně efektivní. Pokud budete dopředu vědět, jaké jsou vaše následující povinnosti, dobře se v nich zorientujete a rozhodně je snáze splníte.

Tip: Zkuste si za každý splněný úkol připravit malou odměnu a za nesplněný naopak trest. Sami sebe motivujte k lepším výkonům.

Také snadno zjistíte, jaká jsou vaše slabá místa a jak upravit rytmus pracovního týdne.

Na všechno nemusíte být sami

Pokud vše nestíháte, naštěstí existují způsoby, jak si studium ulehčit. Můžete například využít možnosti vypracování bakalářské práce anonymně a bez starostí. Pokud se snažíte zvládat studium a práci, pravděpodobně se dostanete do situace, kdy vám vypracování vysokoškolské práce nepřinese žádnou přidanou hodnotu, ale ubere spoustu cenného času, který zvládnete využít lépe.

Tip: Stejně tak můžete můžete využít služby psaní seminárních prací, jako již stovky spokojených studentů. Naprosto anonymně a bez starostí.

Rozlučte se s některými zájmy

V rychlém koloběhu zaměstnání a studia se zkrátka musíte smířit s tím, že na některé zájmy již nebude tolik času. Životní kolotoč se zrychlí a budete nuceni se v lecčem omezit. Promyslete, co jste ochotni si odpustit, a bez čeho se neobejdete.

Zapojte okolí

Vše půjde snadněji, když kolem sebe budete mít lidi, kteří pro váš nabitý program mají pochopení. Zkuste tedy zaměstnavateli říct o tom, že studujete a možná vám posune termín dokončení projektu. Nebo vysvětlete profesorovi, že si potřebujete přivydělávat a jistě se domluvíte na alternativním řešení. Jistě se setkáte s pochopením.

Naučte se odpočívat

Někomu vyhovuje zajít si po namáhavém dni na skleničku s kolegy a pak je ještě schopen věnovat večer skriptům. Jiný potřebuje malé pauzy během dne, aby mohl držet tempo. Každému vyhovuje něco jiného, ale dostatek kvalitního spánku, zdravá strava, dostatek tekutin a pravidelný pohyb, je klíč k úspěchu.

About The Author

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!