Vyberte možnost Stránka

Nakupuju na Ebay

Nakupuju na Ebay
Rate this post
!AdSense – before content… a skoro to až přeháním. Fakt!

Začal jsem elektronikou, která je logicky první na ráně a kde rozdíl mezi cenou zdejší (míněno v Čechách) a tamní (míněny Spokojené státy americké) je někdy opravdu brutální. Od počítačů přes mobily až po foťáky nebo tablety – nabídka na ebay je nesrovnatelně pestřejší a díky zpětné vazbě kupujících máte o shopu, kde vybíráte, všechny potřebné informace. Bavíme se samozřejmě nikoli o použitém zboží, ale o fungl nových ORIGINÁL zabalených udělátkách.

ZA POLOVIC
Totální cenový šok jsem ale zažil, když jsem si pořizoval nové golfové hole. Absolvoval jsem pár zkušebních ran s holemi NIKE VR v nejmenované pražské prodejně a nechal si udělat cenovou nabídku na kompletní set. Vycházely na cenu lehce pod 30 tisíc. Doma jsem si naťukal ty samé hole do ebay, vybral jsem si několik shopů s nejpozitivnější zpětnou vazbou a napsal poptávku. Už jsem dávno nebyl tak hloupý, že bych klikal na „buy now“ anebo nedej bože „place bid“. Napsal jsem stejný mail anebo zprávu uvnitř ebay systému všem vybraným shopům: Mám zájem o tyto konkrétní hole v tomto konkrétním provedení. Co mi nabízíte?
Odpověděli mi všichni a nejvíc zaujal chlapík, který mi je nabízel nejen za nejlepší cenu, ale navíc mi k nim nabídl originální bag a sadu míčků. Problém pro normálního uživatele by byla neexistující adresa v USA (většina prodávajících posílá pouze v rámci US a Kanady) – ale to se mě netýkalo (řešení o pár řádek dál). A teď pointa.
Za 6 dní jsem měl hole se vším všudy doma. Včetně poštovného jsem zaplatil necelých 15 tisíc – tedy přesně půlku. Bag (pytel na hole), který jsem k tomu dostal zadarmo, se tady prodával za 6 tisíc…

ZÁSILKOVKA
Mám schránku v Zásilkové službě (www.zasilkovasluzba.com), což je geniální online servis pro všechny, co chtějí nakupovat v USA (ať už na ebay nebo kdekoliv jinde). Funguje to strašně jednoduše. Za minipoplatek si pronajmete „schránku“ v obrovském skladu v San Franciscu. Schránka se tváří jako appartment (číslo bytu) a vy tak získáte platnou a ověřitelnou adresu ve Spojených státech. Do této schránky vám může poslat kdokoliv cokoliv (od mobilu přes vodní skútr) a vy o tom okamžitě dostanete zprávu. A dále máte dvě možnosti – buď si to v té schránce ještě nějakou chvíli necháte (třeba proto, že – jako já – jste koupili spoustu dalších věcí a chcete si to poslat najednou a mít tudíž nižší poštovné) anebo si vyberete jeden ze způsobů odeslání (ten nejrychlejší je s dodací lhůtou tuším za tři dny). Paráda 
(úplně pod čarou přidám informaci, že lidičky ze zásilkovky vám poradí, jak určitou věc poslat abyste neplatili buď žádné anebo nejmenší možné clo/DPH).

CO VŠECHNO JSEM SI NA EBAY KOUPIL A KUPUJU.
Můj úlovek golfových holí jsem si nenechal pro sebe, a na čas jsem se stal dodavatelem golfových holí pro všechny kamarády. Některé ceny tu snad ani nebudu psát, protože byste mysleli, že kecám 
Pak se mi doma rozbil kávovar ILLY. Přiznám se, že jsem tím neskutečným designem kávovaru FRANCIS FRANCIS tak rozmazlenej, že jsem ho prostě musel koupit znovu (viz foto). Cena u Potten & Pannen byla ale pořád stejná, jako když jsem ho před lety kupoval – skoro 20 tisíc. Co se juknout na ebay?
Nebudu napínat – koupil jsem ho za 300 USD, včetně poštovného necelých 6 tisíc. Funguje mi dodnes.

Nedlouho poté u mě byla moje bývalá žena (na kafi ha ha) a zmínila se, že nemůže sehnat svůj oblíbený parfém. Klik klik na ebay… objednáno a za poloviční cenu. Safra že mě to nenapadlo?
Objednal jsem si (hned jak odešla) celou sadu pánské kosmetiky PARIS MATIS za zhruba polovinu toho, co stojí u nás, a od té doby ji objednávám pokaždé, když mi dojde u stejného prodejce. S každou objednávkou mi pošle skoro stejný počet různých dárků a promo testerů.
A pak už jsem nebyl k zastavení: kalhoty, svetry, košile, boty, trička, kosmetiku, časopisy, jídelní příbory, speciální hrnec na špagety, speciální struhadlo na parmezán…
Dokonce jsem přemýšlel, že bych si na ebay kupoval tu velkou 6 ti kilovou konzervu rajčat San Marzano (tady je strašlivě drahá), ale to už bych asi přeháněl. Anebo ne?
Co myslíte?

napsal: Pavel Vojíř

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.