Vyberte možnost Stránka

Chcete být úspěšní? Pak se zaměřte čas svého oběda

Chcete být úspěšní? Pak se zaměřte čas svého oběda
Rate this post
!AdSense – before contentTrávíte pravidelně svou obědovou pauzu u monitoru svého počítače? Změňte to a možná začnete být konečně úspěšnými!

Když přijde čas obědu, zasednete s přineseným a ohřátým jídlem k počítači? I když zrovna nepracujete, brouzdáním po bulváru nebo sjížděním facebooku toho moc nezískáte a navíc si ani neodpočinete. Obědovou pauzu můžete trávit mnohem efektivněji.

Dáme vám tipy, jak být úspěšní, díky novému obědovému režimu!

Obsah článku

Obědová pauza jako možnost osobního restartu

Přestávka na oběd nemusí být pouze o naplnění žaludku, může jít o dobu odpočinku, relaxace, znovudobití, ale také příležitost k seznámení nebo utvrzení stávajících vztahů nejen s obchodními partnery.

Průzkumy ukazují, že čas na oběd může být nejproduktivnější dobou z celého dne, a to i přesto, že nepracujete!

Úspěšní lidé s tímto tvrzením souhlasí a potvrzují z vlastních zkušeností!

Pokud tedy nepatříte mezi ty, kteří si nemohou dovolit obědovou pauzu trávit jinak než prací, zkuste změnu.

Nápady na to, co dělat o obědové pauze

1. Běžte pryč od pracovního stolu

Vyhněte se celodennímu sezení, buďte se projděte po vaší firmě, nebo běžte na oběd do restaurace či bufetu. Změňte prostředí nejen kvůli fyzickému zdraví, ale také kvůli psychickému znovudobití.

2. Jděte ven

Máte v blízkosti firmy park? Krátká procházka s vámi udělá divy. Vydýcháte se ze stresu, uvolníte se, naladíte na další výkon. Pobyt v přírodě vám zlepší paměť a zbystří mysl.

3. Cvičte

Protažení vám uvolní ztuhlé svaly i prokrví mozek.

Čtěte: Kanclfit – Zkuste jednoduché cviky do kanceláře!

4. Zdravé obědy

Ti, kteří se stravují zdravě mají v práci z dlouhodobého hlediska mnohem lepší výsledky a jsou celkově úspěšnější. Díky zdravým jídlům můžete svůj výkon zvednout až o 25%.

Hledejte inspiraci: Zdravé recepty pro muže

5. Nepřejídat se

Se správným stravováním souvisí i vhodné množství jídla. I když je zdravé jídlo lehké, chce to volit správnou velikost porce. Sami se znáte nejlépe, tudíž víte, kolik jídla vás zasytí i bez pocitu plnosti a přecpání.

6. Choďte na oběd se svými blízkými

Jídlo je společenská záležitost, snažte se tedy o to, abyste nejedli sami. Domlouvejte se s kolegy nebo ještě lépe se svými přáteli a lidmi z blízkého okolí. Upevníte tak vztahy na poli pracovním i soukromém.

7. Obědvejte se svými rivaly

Váš oběd se může stát rovněž i šancí na usmíření s nepřáteli nebo alespoň většího pochopení jejich chování.

Zakopejte válečnou sekeru, jeden oběd může změnit i dlouholeté nepřátelství!

8. Pusťte si hudbu

Poslech hudby snižuje hladinu stresu a psychického napětí.

9. Dejte si šlofíka

Chcete svůj výkon zvýšit, pak si místo práce přes oběd zdřímněte. Získáte tak novou energie, kterou budete moci využít k další pracovní činnosti. Vašeho pracovního zápalu si jistě všimnou i nadřízení.

V práci je třeba mít dostatek energie!

10. Získávejte informace

Tím, že budete číst a získávat stále nové informace, získáte větší šanci, že přijdete na něco skutečně dobrého.

pracovni-obed-1

Jak trávíte svůj čas během oběda? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.