Vyberte možnost Stránka

Klíč k hladké pokožce: depilace voskem

Klíč k hladké pokožce: depilace voskem
Rate this post


Už vás otravují červené pupínky a podrážděná pokožka po holení? Je čas na změnu! Depilace voskem je efektivnější než holení strojkem nebo žiletkou, jelikož společně s chloupky odstraňujete i kořínky. Co upřednostníte vy? Malé štípnutí a dlouhou dobu bez úprav, nebo každodenní holení? 

Mysleli jste si, že je depilace jen pro ženy? Už dávno ne. I muži se chtějí vyhnout každodennímu otravnému holení. Snít o dokonale hladké pokožce bez podráždění a námahy je přirozené pro všechny. Přečtete si, jak byste měli správně depilaci voskem provádět, nebo kam si zaběhnout pro profesionální péči. 

Bezpečná a kvalitní depilace chloupků

Čouhající chlupy z nosu nebo uší už vás nebudou otravovat. Depilace voskem je vhodná pro odstranění nežádoucích chloupků na obličeji i na těle. Mezi oblíbenou formu depilace patří použití ohřívače depilačního vosku a voskových zrn, které slouží ke zmírnění bolesti. A to se hodí i těm největším drsňákům, s nahřátým voskem se dá celý proces v pohodě zvládnout. Fajn bonusem pro vás bude příjemný pocit hladké pokožky, po kterém si na malé škubnutí během depilace ani nevzpomenete. Napoprvé to ale rozhodně není jednoduché, a proto se na tuto akci připravte, nebo si dojděte za profesionálem, který si s tím bez problému poradí. 

Nevíte si rady? Barber shopy ví, jak na to

Chcete vypadat upraveně a sebevědomě, ale depilace voskem se vám doma příliš nedaří? Nechce se vám do ní, vše vás štípe a výsledný efekt není podle vašich představ? Pojďme se na to společně podívat. 

Obavy z depilace voskem má ze začátku téměř každý, takže v tom rozhodně nejste sami. 

A ani být nemusíte! Ať už je důvod komplikací jakýkoliv, je tu stále jedno řešení – navštívení barber shopu. Narazíte v něm na profesionály, kteří si poradí s každým porostem a vy si ušetříte práci i čas.

Láká vás si to zkusit? Máme pro vás pár rad 

Není pro vás návštěva barber shopu to pravé ořechové? Máme pro vás postup, jak na depilaci z pohodlí domova. Jdeme na to! 

  1. Pořiďte si domácí ohřívač vosku a vosková zrna.
  2. Před depilací připravte pokožku tak, aby byla důkladně umytá a osušená.
  3. Místo, které budete depilovat, musí být opravdu suché a odmaštěné, aby depilační vosk dobře přilnul.
  4. Předehřejte si vosk podle instrukcí, přibližně ale 55° až 60° a čekejte, až se vosková zrna rozehřejí.
  5. Po úplném rozpuštění zrn vosk zamíchejte a otestujte jeho teplotu, aby nedošlo k vašemu popálení.
  6. Přiměřeně teplý vosk nanášejte ve směru růstu chloupků pomocí špachtle, která je k tomu určená.
  7. Vosk nechte na kůži pořádně ztuhnout.
  8. Jednou rukou natáhněte pokožku proti směru depilace a druhou rychle strhněte proti směru růstu chloupků.
  9. Následně místo ošetřete kvalitním přípravkem určeným po depilaci a máte hotovo!

Už víte, jak na to, tak nečekejte a vzhůru za dokonalou pokožkou. Hodně štěstí!

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.