Vyberte možnost Stránka

Bolest hlavy – Co za ní stojí?

Bolest hlavy – Co za ní stojí?
Rate this post
!AdSense – before contentZa příčinami způsobující bolest hlavy mohou stát různé důvody. Bolest hlavy rozeznáváme primární a sekundární. Primární bolesti hlavy způsobují neurochemické změny v mozku, může se jednat například o migrénu.

Naproti tomu sekundární bolest hlavy bývá způsobená následkem onemocnění po úrazu hlavy, různé infekce, změny intrakraniálního tlaku nebo nádorového onemocnění hlavy.

Bolest hlavy je symptom a může signalizovat závažné onemocnění. Různé poruchy a nemoci mohou zapříčinit prudké bolesti hlavy. Může se jednat o zvýšený krevní tlak, onemocnění plic, srdce, anémie, poruchy spánku a záněty kloubů. Je důležité vystopovat charakter bolesti. Zda je bolest hlavy tupá, pichlavá, návalová, ostrá.

Dále zda hlava pobolívá při určitých situacích, denních či večerních hodinách apod. Tyto skutečnosti pomáhají určit příčinu bolesti a její následnou léčbu. Pokud vaše problémy přetrvávají, je dobré si vést o tom záznamy.

Co je to migréna?

Je chronické onemocnění, které je záchvatovité a způsobuje pulsující bolest hlavy. Postiženého doprovází nevolnost, zvracení, úzkost, vyčerpanost. Protože tyto prudké ataky mohou trvat až 72 hodin. Migréna bývá rovněž doprovázena zvýšenou citlivostí na světlo a zvuky. S jakoukoliv zvýšenou aktivitou se stav postiženého zhoršuje. Vhodnou léčbu je dobré konzultovat s lékařem.

Bolesti hlavy způsobené stresem a vyčerpáním

Nejedná se o tak nepříjemný rozsah, jako je tomu u migrény. Většinou vás bolí hlava, ale nedělá se vám zle. Stačí se dostat do klidového režimu, dát obklad, bylinkový čaj a v nejhorším sáhnout po prášku.

Léčba bolesti hlavy

Závisí na odhalení příčiny a typu bolesti hlavy. Většinou se podávají analgetika, jako jsou ibuprofen, aspirin a jiné volně dostupné léky. Mezi další možnosti patří léčba kyslíkem, dostatečný přísun vitamínu a minerálu, odpočinek, relaxace, fyzická aktivit, studené obklady, změna stravovacích návyků a bylinky.

Bolí vás často hlava?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.