Vyberte možnost Stránka

Nejobávanější kousnutí! Podívejte se, co vám může hmyz způsobit!

Nejobávanější kousnutí! Podívejte se, co vám může hmyz způsobit!
3/5 - (1 vote)
!AdSense – before contentPříroda je nejen místo, kde člověk načerpá novou energii, jde i o domov pro člověka nebezpečného hmyzu. Podívejte se na nejobávanější kousnutí a jejich důsledky!

Nemusíte být ani milovníkem procházek v přírodě a ke kousnutí přijdete velice snadno. Les, louka, zahrada jsou ty nejobvyklejší místa, kde člověk může ke kousnutí přijít.

Léto sebou přináší víc než jen riziko spálení pokožky na sluníčku. Dávat pozor si člověk musí na:

Obsah článku

1. Klíšťata

Klíšťata jsou velice nepříjemná “zvířátka“, která se do člověka zakousnou a nepustí. Kousnutí od klíštěte může přivodit infekční onemocnění, tzv. Lymskou boreliózu. podívejte se, jak vytáhnout klíště!

kousnuti-1

 

kousnuti-2

kousnuti-3

 

2. Vosy

Stačí posezení na zahrádce s pivem a k vosímu bodnutí přijdete, ani nevíte jak.

kousnuti-8

kousnuti-9

 

3. Mravence

Mravenci způsobují bolestivá kousnutí, která způsobují hnisavé boláky. Velký počet mravenčích kousnutí může vyvolat alergickou reakci.

kousnuti-10

kousnuti-11

 

4. Blechy

Můžete se přesvědčovat, že blechy na člověka nejdou, ale opak je pravdou, jdou a umí pěkně bolestivě pokousat. Škrabání pokousaných míst může roznést infekci.

kousnuti-6

kousnuti-7

 

6. Vši

Půjčení hřebene nebo například čepice od osoby, která má vši, takto lehce vši přeskočí i na vaše vlasy. Vši způsobují svědivá kousnutí, která mohou vést k infekci a ve výjimečných případech vypadnutí vlasů.

kousnuti-4

kousnuti-5

7. Komáři

Komáří bodnutí způsobuje otok, který svědí a při jeho škrabání může vzniknou infekce.

kousnuti-14

 

kousnuti-16

Z jakých kousnutí máte obavy vy? Napište nám!

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.