Vyberte možnost Stránka

Proč používám kosmetiku s SPF po celý rok?

Proč používám kosmetiku s SPF po celý rok?
Rate this post

Dávno pryč jsou doby, kdy jsme my, muži, téměř nedbali o svou pleť. Civilizovaní muži každého věku se o svou pokožku starají, a to nejen proto, aby se jim ve vyšším věku netvořily tolik vrásky… Mladí se chtějí vyhnout akné, máme zájem o hydrataci pleti v létě, aby se nám tvář neloupala, jako bychom byli ještěři, chceme si udržet i příjemně hnědé opálení, které jsme získali v létě.

Kosmetika s SPF

Stále oblíbenější je po světě kosmetika s SPF. Nabízí ji všechny kvalitní značky, mezi něž patří i BANDI. Krémy s SPF jsou určeny pro všechny, kteří chtějí pleť hydratovat a chránit ji před sluncem. Už neplatí, že by byly krémy s SPF vyráběny jen pro bezpečné opalování. Protože se vrstva ozonu díky klimatickým změnám stále ztenčuje, intenzita slunečního záření je stále větší. Tím může pokožka předčasně stárnout, nebo se může objevit nějaká kožní choroba. Namístě je proto její ochrana po celý den, nejen ve chvílích, kdy se opalujeme.

Právě proto používám kosmetiku s SPF. SPF je ochranný faktor ovlivňující propustnost UVB záření do naší pokožky. Jestliže není toto záření korigováno ochranou, tedy kosmetikou, proniká do kůže a způsobuje její dehydrataci. Také ji ale oslabuje, vystavuje škodlivým vlivům.

Jak silný SPF faktor zvolit?

Čím vyšší je SPF faktor, tím větší míru paprsků redukuje a chrání naši pleť o to víc. Pleť je chráněná před podrážděním, vznikem pigmentových skvrn, před předčasným stárnutím i před nebezpečnými kožními chorobami.

SPF 15 blokuje asi 93 % záření a najdeme jej ve většině pleťových krémů s SPF. Pokud zvolíte kosmetiku s SPF 30, tato blokuje asi 97 % záření. Především u opalovací kosmetiky najdeme SPF 50, což představuje míru eliminace až 98 % záření neblaze ovlivňujícího naši pokožku.

Investice do kvalitní SPF kosmetiky se vyplatí

Jestliže investujete do ověřené a kvalitní SPF kosmetiky, budete jistě spokojeni. Vaše pleť bude i s přibývajícím věkem a dobou strávenou na na sluníčku ve skvělé kondici a budete vypadat o několik let mladší.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.