Vyberte možnost Stránka

Jak si vybrat spolehlivé auto? Jděte do Forda!

Jak si vybrat spolehlivé auto? Jděte do Forda!
Rate this post
!AdSense – before contentSehnat kvalitní auta za dobré peníze je v dnešní době stále velice složité. Většina autobazarů se Vás snaží „okrást“. Často totiž prodávají vozy, u kterých neznají historii a věci jako stočený tachometr jsou stále ještě běžné.

Já jsem si koupil Ford Mondeo kombi v roce 2010, bylo 2 roky staré, najeto mělo 160 tis. km, takže nebyl důvod si myslet, že tachometr byl přetočený. Jednalo se o dovoz aut z Nizozemí, kde s ním původní majitel jezdil převážně po dálnici. To bylo na autě poznat – interiér byl velice čistý, auto nebylo nikde opotřebeno.

Za 6 let, co s autem jezdím, jsem řešil několik maličkostí. Například přestal fungovat zámek pátých dveří, takže jsem ho musel nechat vyměnit. Přestalo fungovat otvírání kufru, kdy došlo k zareznutí lanka a musel jsem ho měnit. S autem značky Ford Mondeo už jsem najel přes 60 tis. km a zatím jsem neřešil žádnou opravdu větší závadu. Ve 200 tis. jsem nechal vyměnit řemen, ale to je klasika, v tomto je Ford jednou z výjimek, kdy klínový řemen vydrží opravdu hodně.

Ford Mondeo Turnier 2.5T front Jak si vybrat spolehlivé auto? Jděte do Forda!

Jinak jsem řešil jako každý provozní tekutiny, výměnu oleje, filtrů, brzdových destiček. Před tímto autem jsem jezdil dlouhou dobu ve Škoda Octavia, jednalo se o starší model s motorem 1.8 benzín. Asi největší rozdíl v těchto autech je stabilita podvozku. Starší Oktávka se v porovnání s Fordem houpe jako kachna na vodě. Takto stabilní podvozek jako má Ford Mondeo jsem ještě nezažil.

 

Proč jsem volil ojeté auto?

Hlavní důvod byl cena a celkový poměr cena výkon. Pokud koupíte 2 roky staré auto, víceméně je ještě nové a minimálně 2 roky budete jezdit bez nějaké opravy. Cena je až o 30% nižší než u nového auta. Takto si můžete dopřát lepší model za nižší cenu. Auto už máte zajeté a pokud by na něm byla nějaká závada z výroby, tak by to předchozí majitel zjistil.

V době, kdy jsem si chtěl vybrat ojeté auto jsem autobazary na internetu sledoval asi 2-3 měsíce každý den. Pokud se něco objevilo v kategorii Auta Ford, hned jsem na to reagoval, protože trh s auty sleduje obrovské množství lidí a dobrá auta rychle mizí. S mým autem jsem spokojený, ale až jednoho dne přestane sloužit, tak mě zase bude čekat několikaměsíční každodenní práce u internetu se sledováním nových nabídek. Trh se ale neustále zvětšuje a auta zlevňují, což je pozitivní zpráva.

 

Chcete si koupit ojetého Forda? Vyberte si toho svého na www.fordmania.cz!

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.