Vyberte možnost Stránka

Jak zhubnout – Dieta nebo zdravý životní styl?

Jak zhubnout – Dieta nebo zdravý životní styl?
Rate this post
!AdSense – before contentToužíte po štíhlé postavě, ale i přes stále snažení nemůžete vytouženého čísla na váze dosáhnout? Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou zhubnout i bez drastických diet.

Hubnutí je denním chlebem pro mnohé ženy, ale i muže trápí kila navíc. Všichni touží po hezké postavě a téměř všichni dělají stále stejné chyby. Tím nejčastějším pochybením na cestě k lepšímu tělu je volba diety.

Redukční dieta je termín, který v mnohých lidech vyvolá představu úmyslného hladovění, které je založené na omezení časovém a také množstevním. Jíst pouze jeden druh potravin, v určitou dobu, tak zní základní pravidlo mnoha diet. Ale je to opravdu ta správná cesta, jak zhubnout?

 

Dieta versus zdravý životní styl – Kdo vyhraje?

Je jisté, že diety nejsou tím pravým ořechovým. Drastické zhubnutí založené na dietě je nejen nezdravé, ale zároveň i nestálé. Hlavním znakem diety je to, že každý, kdo ji drží se těší na její konec a znovu se vrácení do normálního stravování, to ovšem znovu vede k návratu na původní váhu. Přestaňte opakovat stále stejný scénář hubnutí a znovu nabírání, změňte svůj životní styl!

Zdraví životní styl neznamená držet dietu už do konce života. Jde o volbu, která sebou nese dobrovolné rozhodnutí stravovat se tak, aby to tělu prospívalo. Se správným stravováním jde ruku v ruce i pohyb, výsledkem je pak kvalitnější a šťastnější život. Nechcete to zkusit také?

 

5 jednoduchých kroků, jak začít žít lépe, zdravěji!

1. Pravidelný režim
Je důležitá součást zdravého životního stylu. Snažte se dát svému životu režim, který bude prospívat vašemu tělu i mysli. Dodržujte pravidelnost ve stravování, spánku i v pohybu. Snažte se pít často, jíst v menších dávkách, ale více, chodit spát a vstávat ve stejný čas každý den.

 

2. Zdravé stravování
Nemusíte si platit žádné specialisty na stravu, ani si nechávat sestavovat jídelníčky. Zdravé stravování není žádná věda, jde o to vnímat potřeby svého těla a skloubit je svými chutěmi. Každý organismus je jiný a potřebuje tedy jiný přístup, ale základ je stejný pro všechny. Existuje několik základních pravidel, které je vhodné do svého způsobu stravování zapojit. V kostce jde o to jíst stravu pestrou a v dostatečném množství. Hlavním cílem je sladit výdej a příjem. Příjem potravin by neměl být nijak výrazně vyšší než výdej.

Pozn: Další praktické rady, jak zhubnout a stravovat se zdravěji najdete na stránkách magazínu Diety a hubnutí.

 

3. Spánek
Každý chápe význam spánku pro celkové zdraví. Je dokonce dokázáno, že kvalitní spánek pomáhá zhubnout. Přečtěte si tipy, jak dodržovat správnou spánkovou hygienu.

 

4. Být aktivní

I když nemáte pohyb příliš v lásce, i tak je důležité nějakou aktivní činnost do svého dne zahrnout. Právě pohyb totiž pomáhá člověku nejen při hubnutí, během pohybové aktivity bojujete proti únavě, zlepšujete svůj zdravotní stav. Nemusíte začít během desítky km ani se hodiny potit v posilovně. Začněte prostě jen více chodit, namísto automobilu volte kolo a nebo procházku, jízdu výtahem nahraďte výstupem schodů. Postupem času začnete cítit, jak vám dělá pohyb dobře a své dávky pohybu budete rádi navyšovat.

 

5. Relaxace
Ke správnému životnímu stylu patří také umění udělat si dobře. Způsobů, jak si dobře udělat je nepřeberné množství. Zjistěte, co baví vás a na to si vyšetřete potřebný čas. Správné relaxování pomůže vás organismus i mysl zklidnit a připravit na stresové situace, které vás v běžném životě čekají.

 

Jaká je vaše volba? Dieta nebo zdravý životní styl?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.