Vyberte možnost Stránka

Styly vousů 2018 – Jaké vousy budou vaší bradě slušet nejvíce? + Vychytané TIPY, jak o vousy pečovat!

Rate this post
!AdSense – before contentDnes se opět budeme věnovat tomu velkému a zarostlému tématu – Jaké styly vousů pofrčí v roce 2018?

Jako každý rok, i letos jsou nové trendy, které nemůžete své bradě odepřít! 

Obsah článku

Nosit či nenosit vousy?

V dřívějších dobách byly vousy symbolem bohatství, vysokého postavení. Pro dnešní moderní muže jsou vousy nástrojem, kterým ukazují svůj styl a mužnost.

I v roce 2018 preferujete tváře hladké jako dětská prdelka? Pak si nenechte ujít článek: Co potřebujete k holení?

Vousy jako radost, vousy jako zodpovědnost

Vaše vousy jsou pro pokožku ta nejlepší ochrana před vnějšími vlivy. Pleť chrání a vašemu obličeji dodávají na mužném sexy vzhledu. Ovšem, chcete-li s plnovousem vypadat skutečně dobře, je třeba vědět, jak je nosit, jak vousy upravovat, i jak o ně pečovat.

Experimentům se nemusíte bránit! Rostou vám vousy rychle, rovnoměrně? Pak si můžete dovolit trochu experimentování a přijít tak na to, jaký styl vousů vám sluší i vyhovuje nejvíce.

vousy-a-vlasy

Styly vousů pro rok 2018

Stejně jako pánská móda i vousy mají své trendy – pojďme si je představit.

Strniště jako sázka na jistotu

V minulém století bylo strniště u mužů považování za neupravený vzhled, který ukazoval na lenost a špatně oholenou tvář. Dnes je tomu jinak, strniště je oblíbené u mužů i žen a důvod je jednoduchý. Jde o styl vousů, který zeštíhluje tvář, je kompromisem mezi zarostlou a zcela oholenou tváří a vypadá sexy.

strniste

Strniště baví svou jednoduchostí. Foto: Pinterest

Péče o strniště je minimální. Stačí si několik dní neoholit tvář. Pak už jen stačí udržovat správnou délku – tady je to se strništěm ošemetné, příliš krátká délka působí dojmem, že jste se zapomněli oholit a příliš dlouhé strniště je na pohled neupravené.

“Knírovousy“, když se nemůžete rozhodnout

Během Movemberu vás nošení kníru nadchlo a jen tak se tohoto stylu vousů nechcete vzdát? Zároveň ale nechcete vypadat jako pornoherec ze 70. let? Nechce si narůst krátké vousy a při zkracování vynechávejte oblast kníru, ten se postupně stane dominantní částí vašeho vousu.

knir

“Knírovous“ poutá pozornost, zároveň však nebudí posměch. Foto: Pinterest

ČTĚTE TAKÉ: Jak se oholit s akné? 4 jasné kroky holení vousů s akné

Bradka

Považujete se za rebela, intelektuála, bohéma? Pak vsaďte na styl vousů spojený s retrem – bradku. Bradka je umělecký a “zlobivý“ příbuzný klasických vousů. Vypadá skvěle na hranatém obličeji a umí protáhnout obličej kulatý. Upravená bradka je skvělou volbou pro neupravený účes.

bradka

Bradka má mnoho variant nošení. Foto: Pinterest

ČTĚTE TAKÉ: Stylové vousy v 5 jednoduchých krocích

Krátké vousy jako praktická forma vousů

Všestranný styl vousů vhodný na každodenní nošení – hodí se k nejlepšímu obleku i kostkované košili oblečené ve všední den a o víkendu. Prostě zlatá střední cesta vhodná v kombinaci s kratšími vlasy. Máte-li kulatý obličej, noste krátké vousy po stranách více vystříhané – zeštíhlíte tak siluetu obličeje.

kratke-vousy

Krátké vousy jsou jasně vyznačenou a méně řezanou verzí plnovousu. Foto: Pinterest

Plnovous máte-li odvahu a čas

Plnovous je osobnost. jeho růst vyžaduje mraky času a mraky péče. Tato péče má jasná pravidla, která nelze porušit. První důležité pravidlo je pečlivost a druhým pravidelnost péče. Vytvarovat elegantní a přesný plnovous není jen tak. Proto, než s tímto obřadem vůbec začnete, zajděte si do barber shopu a poraďte se s profesionály na růst a péči o vousy.

MUST HAVE v péči o vousy

pece-o-vousy

  1. Šampon a kondicionér Kiehl`s pro zdravé vlasy i vousy
  2. Olej na plnovous Proraso středozemní citrus
  3. Olej na vousy Bluebeards Revenge Cuban Blend

pece-o-vousy-1

  1. Mýdlo na vousy LUSH Kalamazoo
  2. Balzám na vousy od The Brighton Beard – Lime & Basil

Už víte, jaké vousy budete nosit v roce 2018?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.