Vyberte možnost Stránka

Akční cena jen o víkendu, ale zrovna nemáte dost peněz? Pomůže banka

Akční cena jen o víkendu, ale zrovna nemáte dost peněz? Pomůže banka
Rate this post

Znáte to: právě brouzdáte internetem, a najednou na vás vyskočí neodolatelná cenová nabídka na věc, po které šilháte už nějaký ten pátek. Jenže nabídka platí jen pro tento víkend. A vy na účtu nemáte dost peněz, kreditku jste si ještě nevyřídili. To fakt naštve. Ale pozor, banky už si takových akcí také všimly – a některé spustily víkendové poskytování půjček.

Obsah článku

Banka a víkend? To přece nejde do kupy!

Jste překvapeni, že? Banka a víkendový provoz, kdo to kdy slyšel… Ale opravdu je tomu tak. Doba se vyvíjí, a na finančním trhu přibývá klientů, kteří upřednostňují vyřizování finančních záležitostí během víkendu, protože přes týden na to zkrátka nemají dostatek času a klidu. A tak se banky musely přizpůsobit, protože klientelu jim ve velkém začínaly brát nebankovní společnosti nabízející spotřebitelské půjčky za velmi podobné ceny a právě s vyřízením během víkendů či svátků.

Samozřejmě se teď nebavíme o přepážkách na kamenných pobočkách. Ta jsou během víkendu otevřeny snad jen na centrálách v sídle banky, běžně v regionech nikoliv. Bavíme se o online víkendovém provozu bank, který funguje právě i přes sobotu a neděli – a ke kterému se můžete připojit odkudkoliv, třeba i ze zahraniční dovolené.

Bankovní i nebankovní online půjčka o víkendu se dá snadno a rychle vyřídit právě v internetových portálech jejich poskytovatelů. Registry dlužníků jsou totiž také online, i registr obyvatelstva. O víkendu si zvládnete vygenerovat výpisy z účtu, které jsou nezbytné pro poskytnutí úvěru. Anebo do vašeho bankovnictví i během víkendu nahlédne poskytovatel a výpis z účtu si tu pořídí sám – za předpokladu, že mu takový krok vy sami povolíte.

Nebude víkendová půjčka dražší o víkendovou přirážku?

Možná vás napadá, že na víkendové úvěry budou cenové přirážky právě za poskytnutí peněz během volných dní. Ale opak je pravdou. Konkurence mezi poskytovateli sílí (i díky online srovnávačům, které vám ihned ukáží, jaké úvěry kdo poskytuje a vy si je hned porovnáte). Takže přirážku za víkendové vyřízení a poskytnutí půjčky si banky účtovat nebudou.

Ale jak se dostanou peníze na účet o víkendu? Seznamte se s okamžitými platbami

Možná si právě říkáte, že vyřízení během víkendu je sice fajn, ale na peníze budete muset stejně čekat do pondělí, protože o víkendu se převody nedělají. Jenže ony se dělají. Možná jste již slyšeli o okamžitých platbách, které probíhají v režimu 24/7, jinými slovy i o víkendu.

A možná máte účet u banky, která je umí. Zde je jejich seznam – s platností pro první polovinu roku 2022. Pokud u žádné z nich účet nemáte, měli byste uvažovat o jeho zřízení. Právě kvůli té ohromné výhodě okamžité platby. Současný účet samozřejmě rušit netřeba, účtů klidně můžete mít více.

Chcete se téhle situaci příště vyhnout? Tvořte rezervy nebo si zařiďte kreditku. Anebo obojí

Speciální cenové akce se v některých odvětvích opravdu dělají jen na víkendy. A je pak škoda jich nevyužít. Dokáží uspořit mnoho peněz. Vyplatí se proto mít rezervy, které kdykoliv využijete. Anebo zařízenou kreditní kartu, ze které se dá platit kdykoliv do mínusu. Pak máte až 55 dní na to, abyste na účet spojený se svou kreditkou peníze zase vrátili.

Když to stihnete, peníze jste využili zdarma, bez jakéhokoliv úroku. Když to nestihnete, pak vám po uplynutí bezúročného období naskočí docela vysoký úrok. V takovém případě se vyplatí refinancování dluhu z kreditky na běžnou spotřebitelskou půjčku. Vyjde to levněji.

Proč ne kontokorent?

Kontokorent neboli povolené přečerpání účtu se tolik doporučit nedá. Proč? Úroky totiž nabíhají ihned po té, co peníze použijete. A nízké rozhodně nejsou. Kreditní karta je mnohem výhodnější, nabízí na 40 – 55 dní peníze úplně zdarma, navíc při platbě kreditkou dostanete v některých obchodech slevu nebo odměnu.

Problém je tu ale v tom, že pro získání kreditní karty je nutné mít dostatečně vysokou úvěruschopnost (poměr mezi vašimi příjmy a výdaji). Pro získání kontokorentu není vyžadována nijak vysoká bonita. Zkrátka: kontokorent získá téměř každý, s kreditkou uspěje méně žadatelů.

Tip na závěr: Ve víkendových akcích bývají za výhodnou cenu i chytré žárovky. Připravili jsme pro vás povídání, proč byste měli po chytrém osvětlení sáhnout. Možná budete překvapeni, jaké výhody s sebou nese – i po finanční stránce.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.