Vyberte možnost Stránka

Proč volit chytré osvětlení? Hlavně kvůli úspoře energie

Proč volit chytré osvětlení? Hlavně kvůli úspoře energie
Rate this post

 

Uvažujete o maximální úspoře na provozu domácnosti? Pokud ano, rozhodně se vyplatí vsadit na domácnost chytrou. Ta se již dnes stává jakýmsi standardem a volit ji lze v mnoha variacích. Tradičně je součástí chytré domácnosti zabezpečení domu na dálku a také chytré ovládání vytápění, případně zastínění interiéru domu. Rozhodně ale nelze zapomenout ani na chytré osvětlení. To je stoprocentně ideální volbou. V čem? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Intenzita světla přizpůsobená na míru

Ne zřídka se u klasického osvětlení stává, že ho jednoduše předimenzujeme. Jinými slovy, svítí se víc, než by bylo zapotřebí. Tím pádem se pochopitelně spotřebovává více energie. Navíc nejsou v daném interiéru světelné podmínky takové, jaké by měly být. Intenzita světla může být velmi nepříjemná pro náš zrak. To samé platí v případě, že je světlo slabé. Neustále mžouráme a snažíme se najít tu správnou pozici. Nakonec nám nedostatek světla při různých činnostech kazí zrak. Moderní chytré osvětlení toto nedopustí. Intenzita je taková, jakou potřebujeme.

Maximální úspora energie

Tu je zapotřebí zmínit také. Vždyť i LED světelné zdroje, které nejsou využívány ekonomicky, mohou být prodělečné. Jednoduše svítí i v dobu, kdy to v daném interiéru nepotřebujeme. To samé se týká i venkovních ploch. S chytrým osvětlením se tato situace v podstatě nestane. Navíc si můžeme intenzitu a míru světla hlídat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu nebo jiném zařízení.

Moderní řešení osvětlení v rámci kompaktního systému

Když se k osvětlení ještě přičet třeba chytré řešení vytápění nebo ostraha objektu, máte fakticky komplexní chytrou domácnost. Vsadit se v tomto ohledu vyplatí na některou ze světových značek. Naším tipem je například světoznámý výrobce Somfy.

 

Zdroj obrázku: Somfy.cz

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.