Vyberte možnost Stránka

Sekční vrata jsou nejoblíbenější typ garážových vrat

Sekční vrata jsou nejoblíbenější typ garážových vrat
Rate this post

Mít u svého domu garáž je vždy lepší, protože nabízí další prostor nejen pro parkování auta, ale také pro skladování nebo zázemí pro malou dílnu. Aby náš majetek byl chráněný, kromě garáže potřebujeme také kvalitní garážová vrata.

Azyl pro auto i věci

Při plánování stavby domu nebo jeho rekonstrukci se často potýkáme s otázkou, zda místo pro garáž nevyužít jako další místnost a auta parkovat venku. Rozumnější je přiklonit se k variantě garáže, ta nám totiž umožní získat další prostor pro skladování sezónních věcí, sportovního vybavení a dalších nezbytností, případně si v jejím koutě můžeme zřídit domácí dílnu. Navíc můžeme přes garáž projít do domu ihned z auta, což je velmi praktické nejen v deštivém počasí. Garážová vrata jsou proto důležitou součástí, chrání nás i naše věci před zloději i rozmary počasí. V současné době jsou nejoblíbenější sekční garážová vrata, protože mají pohodlné ovládání a jednoduchou instalaci. Na výběr je mnoho variant designu i zpracování.

Bezpečné a praktické otevírání

Sekční garážová vrata se otevírají zasouváním jednotlivých sekcí po kolejnicích pod strop garáže, není tak potřeba téměř žádný prostor před garáží, jako třeba u klasických dvoukřídlých vrat. Hodí se tak všude, kde je potřeba šetřit prostorem před garáží nebo je výjezd atypický, například do rušné silnice nebo do kopce. Jednotlivé sekce jsou k sobě spojené pružnými spoji, a tak je zasouvání plynulé a pohodlné, stačí stisknout tlačítko na dálkovém ovládání vrat a nemusíme se zdržovat vysedáním z auta. Tento typ garážových vrat není vhodný do míst, kde je snížená výška stropu nebo vjezdu, protože zasouvací mechanismus potřebuje 10 – 15 cm místa, o které se strop ještě sníží. Do takových garáží se hodí vrata posuvná, která se také zasouvají dovnitř, ale podél stěny a výška stropu tak není nijak ovlivněna.

Výběr správných vrat nám zajistí pohodlné používání garáže bez jakýchkoli omezení i v dalších letech. Vždy se proto vyplatí myslet dopředu, třeba i na to, jak se změní okolí garáže a zda nám vysázené stromy či keře časem nezačnou překážet ve vjezdu.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.