Vyberte možnost Stránka

Jak vypadá zdravá firma? Zaměstnanec v centru pozornosti

Jak vypadá zdravá firma? Zaměstnanec v centru pozornosti
Rate this post
!AdSense – before contentCo si vůbec představit pod pojmem zdravá firma? Firma, která je zdravá, dobře prosperuje a je z hlediska ekonomických a finančních ukazatelů úspěšná. Kdo však stojí za její úspěšností a prosperitou?

Odpověď je jednoduchá – lidský potenciál, který tvoří výkonné jádro společnosti, je alfou a omegou dobře se rozvíjející společnosti. Tím se dostáváme opět k počáteční řečnické otázce.

Za zdravou firmu je považována taková jednotka, jež zaměstnává zdravé lidi. Poněvadž pouze zdraví zaměstnanci jsou schopni dobře a kvalitně odvádět svoji práci. Stále více odborníků se shoduje v tvrzení, že příjemná atmosféra na pracovišti, dobré pracovní klima a pozitivně naladění pracující přispívají k vyšší výkonnosti a kvalitě odvedené práce.

Podpora a prevence

Jak je možné stimulovat kladné hodnocení vlastního zdraví přímo samotnými zaměstnanci? Je třeba si uvědomit, že toto posouzení v sobě zahrnuje jak objektivní realitu, tak i subjektivní vnímání. Spokojený zaměstnanec by měl být zdravý nejen fyzicky, ale i psychicky. Neměl by se cítit vyčerpaně, být přetažený a unavený. Nadměrný stres vede ke zvýšené nervozitě, která se zpětně projevuje na pracovišti, a současně i ke zvýšení chybovosti a snížení pracovního výkonu. Základními předpoklady jsou podpora zdravého životního stylu a povzbuzení samotného zaměstnance, poskytnutí sociální podpory a nabídky vlastní seberealizace.

Stres a vyčerpanost bývají spouštěčem celé řady onemocnění – od chronických přes civilizační po běžné banální typu chřipky a nachlazení.

Konkrétní projekty

Mnoho úspěšných společností pořádá různá sportovní odpoledne a závody, do kterých se zapojují nejen jejich zaměstnanci. Chtějí tak vyjádřit podporu zdravému způsobu života. Jedním z již tradičních závodů je Night Run, který rozzáří nejedno město. Registrovat se může téměř každý – muži, ženy, děti i celé rodiny. Pro zdraví soudobého člověka, který je neustále vystavován nežádoucím civilizačním vlivům, je podstatné eliminovat nepříznivý sedavý způsob zaměstnání.

Najdeme i takové případy, kdy se zaměstnanci dopravují do práce na tzv. rekolech. Růžová rekola nahradila osobní automobily a slouží nejen jako dopravní, ale i sportovní prostředek pro dobrou náladu a pevné zdraví.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.