Vyberte možnost Stránka

Do čeho investovat své peníze? Poradíme vám, jak si správně vybrat

Do čeho investovat své peníze? Poradíme vám, jak si správně vybrat
Rate this post

Inflace dlouhodobě snižuje hodnotu peněz na našich účtech, a proto se nejeden z nás uchyluje k poznávání světa investic. Ať už své peníze chceme zhodnotit na spořících účtech, nebo se vydáme více rizikovými cestami, je dobré s penězi pracovat a nenechávat je ležet na běžných účtech, kde jejich hodnota každým dnem klesá.

Připravili jsme pro vás pár tipů, kde své peníze můžete výhodně zhodnotit.

Spořicí účty pro nenáročné

Pokud disponujete finančními prostředky, které nechcete nechávat na běžném účtu, je možné své prostředky zhodnotit. Častou variantou jsou spořící účty, které však i díky téměř žádné míře rizika nenabízejí zajímavé úročení a při vyšší inflaci neposkytnou téměř žádnou rentabilitu.

Investice pro odvážnější

Kromě běžně známých možností uložení finančních prostředků se nabízí i zajímavá varianta investic do digitálních měn, jako je Bitcoin, Litecoin či Ethereum. Tyto kryptoměny jsou stále oblíbenější, nicméně jejich nevýhodou je vysoká míra rizika. Tu vyvažují velice rentabilní a stále rostoucí kurzy.

Bitcoin je jednou z nejznámějších kryptoměn. Je na trhu již od roku 2009 a za tuto dobu se těší velké oblibě. Maximální počet Bitcoinů je určen na 24 miliard, což neplatí o Ethereu. Ten nemá určen maximální počet a jeho síť je stejně jako ta u Bitcoinu zcela transparentní a decentralizovaná. Za Litecoin si velice pohodlně zakoupíte (nejen) kávu, a to díky skvělé rychlosti transakcí, která je cca 2,5 minuty. A nutno podotknout, že svět kryptoměn už dávno není záležitostí Prahy a jiných světových měst. Tuto měnu v České republice uznávají i velké firmy, jako je např. Alza.

Za kryptoměny si tak můžete nakoupit nejen cappuccino v pražských kavárnách, ale i potřeby do domácnosti. Kryptoměnu tak můžeme využít v běžném životě a proměnit tak její digitální podobu do našeho hmotného světa.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.