Vyberte možnost Stránka

Proč je důležité doplňovat vitamín K2 a v jaké podobě je nejlepší?

Proč je důležité doplňovat vitamín K2 a v jaké podobě je nejlepší?
Rate this post

Vitamín K2 nepatří mezi ty nejznámější vitamíny, ale přesto si zaslouží jistou pozornost. Má totiž hned několik důležitých účinků. Aby bylo jeho užívání opravdu účinné, je dobré vědět, podle čeho vybírat kvalitní doplněk stravy. A to všechno se dozvíte přímo v následujícím článku.

Účinky vitamínu K2

Mezi hlavní účinky vitamínu K2 patří například podpora správné mineralizace kostí. Fungování tohoto vitamínu je tak spjato s vápníkem nebo vitamínem D. Vitamín K2 podporuje také zdravé zuby a stará se o to, aby se vápník zbytečně nehromadil například v ledvinách mozku, nebo v cévách. Jde tak o důležitou látku, která však v porovnání s jinými vitamíny uniká větší pozornosti.

Nejlépe vstřebatelná forma

Pokud ale přeci jenom budete chtít doplňovat tento vitamín, je dobré vědět, podle čeho poznat dobrý přípravek. Obecně se vitamín K2 vyskytuje ve dvou formách. Jedná o formu MK4 a MK7. Právě druhá zmíněná však nabízí lepší vstřebatelnost účinnost při cíleném doplňování do organismu. Kvalitní doplněk stravy tak poznáte právě podle toho, že obsahuje vitamín K2 MK7. Přesné dávkování a snadné užívání nabídne hlavně ve formě kapek, kdy bývá vitamín K2 MK7 rozpuštěný v kvalitním oleji, který slouží jako nosič a podporuje samotné vstřebávání v rámci organismu.

Kvalitní doplněk stravy s čistým složením

V případě doplňku stravy s vitamínem K2 platí, že je potřeba volit takové přípravky, které nabídnou skutečně kvalitní a čisté složení bez zbytečných přísad a doplňků. Aby to bylo možné, je dobré nakupovat na specializovaném obchodě, který nabízí vitamín K2 od německého výrobce. Čisté složení je založeno na MCT oleji a právě vitamínu K2 v nejlépe vstřebatelné formě MK7. Díky tomu je možné dosáhnout nejlepších výsledků při pravidelném užívání.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.