Vyberte možnost Stránka

Jak být ještě úspěšnější?

Jak být ještě úspěšnější?

Používejte správná slova. Ne, nejedná se o další ezoterický článek o tom, jak si myšlenkami a slovy přitáhnout to, po čem toužíte. Ve skutečnosti je za tím vším věda. Psychologové se už od minulého století zabývají tím, jaký vliv má to, co vyřkneme nahlas, na to, jestli jsme šťastní, nebo nešťastní, úspěšní, nebo neúspěšní.

Naši každodenní realitu si tvoříme tím, jaká slova a jejich kombinace používáme. Jde to dokonce tak daleko, že tím, co říkáme, ovlivňujeme své zdraví, vztahy, úspěch v práci či sebevědomí.

„Pečuj o svá slova, neboť se z nich stanou skutky.“ Dalajláma

Část psychologie, která se tímto zabývá, se nazývá neuro-lingvistické programování (NLP). Vychází ze slov neuro (smysly), lingvistické (za působení jazyka) a programování (vytváření). Pokud se NLP naučíte používat, ve vašem životě se začnou odehrávat změny. Stejně jako lze přeprogramovat počítač, tak můžeme přeprogramovat naši mysl, aby pracovala více v náš prospěch.

Neuro-lingvistické programování je vlastně systém, jak chytře používat slovní kódy pro reakce těla na podněty z mozku. Uveďme si příklad: v práci s kolegou diskutujete nad možným řešením problému. Obvykle na kolegovy návrhy reagujete odmítavě, protože vám připadají nesmyslné. Proto i tentokrát vám váš mozek vyšle signál – odmítnout. Co kdybyste ale byli schopni vidět problém i z kolegova pohledu? Nemyslíte, že by to vaši vzájemnou komunikaci usnadnilo a zefektivnilo? Právě techniky jako vcítění, pochopení, schopnost vidět něco z jiné perspektivy se můžete naučit. NLP zaktivuje vaše smysly a vy pak budete schopni tyto techniky používat v praxi.

 

Díky principům NLP pochopíte, že váš mozek, a tedy i slova, která říkáte, tvoří vaši realitu. Pro šťastný, spokojený a úspěšný život je klíčové správně vybírat slova, pak věty a nakonec činy, které z toho vyplývají.

Nejen naše slova mají přímý dopad na náš život. Jsou to i slova, která slyšíme zvenčí. Negativní výroky v nás mohou zaset semínka pochybností o nás samých. Každý z nás se s tím setkal, ať už doma či ve škole. „Ty nic neumíš“ nebo „Ty jsi zase zapomněl“. Je nezbytné naučit se tyto škodlivé vzorce rozpoznat a odstranit je. S tím vším nám dokáže pomoci neuro-lingvistické programování a psychoterapie.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.