Vyberte možnost Stránka

Milujete víno? Zjistěte, jak tento lahodný mok skladovat!

Milujete víno? Zjistěte, jak tento lahodný mok skladovat!

Jste milovníkem vína, ale nemáte možnost jeho správného uskladnění? Máme pro vás tip, jak to zvládnout i bez chladných prostorů sklepa.

Rádi si dáte víno k večeři nebo jen tak po náročném dni? Pak se můžete zařadit mezi milovníky tohoto moku. A jako milovník vína jistě víte, že chlazení a skladování v klasické lednici není tím pravým ořechovým. Ale co dělat, když bydlíte v bytě a nemáte dům se sklepem?

 

Řekněte NE klasické lednici!

Je jedno, zda je příznivcem vína červeného nebo bílého, důležité je, aby jste láhev s vínem měli správně uskladněnou. Jedině tak totiž budete mít možnost vychutnat si vyváženou chuť kvalitního vína.

Klasická lednice nesplňuje základní parametry pro uskladnění vín. Lednice víno příliš podchlazuje, chladí na pouhých cca 5 stupňů Celsia a neumožňuje skladovat víno ve správné vlhkosti. Kromě toho má i nevyhovující vibrace (otřesy), které vínu škodí.

 

Optimálním řešením je lednice na víno!

Lednice na víno plně nahradí chladné prostory sklepa. Chladí víno ve správné vlhkosti i teplotě, mají speciální antivibrační systémy, které snižují otřesy vína a tmavé sklo dveří zabraňuje pronikání světla. Navíc skvěle doplní design vašeho domova.

 

Druhy vinoték

Tyto speciální spotřebiče se dělí do několika skupin. První dělení je podle jejich umístění, lze si koupit vinotéku vestavěnou nebo volně stojící. Dále se chladnička na víno rozlišuje na kompresorovou nebo absorbční, oba typy vyžadují minimální otřesy. Lednice na víno se dělí také podle své konstrukce, jsou temperované a klimatizované, které slouží pro dlouhodobé uskladnění vín.

Chladnička na víno Dunavox DX-32.88DBK

 

Při nákupu je třeba si všímat i dalších parametrů.

1. Kapacita – Lze si vybrat lednici větší i menší, záleží jen na vašich uskladňovacích potřebách.

2. Police – Možnost volby mezi policemi drátěnými či dřevěnými.

3. Teplotní zóny – V případě, že si rádi pochutnáte na různých druzích vína (červené, bílé, šampaňské…), je třeba zvolit spotřebič vícezónový, který umožňuje ovládání teplot v jednotlivých zónách.

4. Chlazení – Volba termoelektrického článku nebo kompresoru. Obě možnosti mají své výhody, mezi které patří nulová hlučnost i vibrace. Kompresory mají oproti článku vyšší chladící výkon.

5. Hmotnost – V případě, že budete chtít postavit vinotéku na jiný spotřebič je třeba vzít v potaz její hmotnost.

 

Domácí vinotéka je ideálním místem pro uskladnění vína, proto s jejím nákupem neváhejte!

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.