Vyberte stránku

Elegantní sedací botník uleví vašim zádům

Elegantní sedací botník uleví vašim zádům
Elegantní sedací botník uleví vašim zádům
Hodnocení

Obouvání a vyzouvání bot nepatří mezi nějak náročné činnosti. V určitém věku se vám ale už rozhodně nebude chtít neustále shýbat a vaše záda si zaslouží nějakou tu úlevu.

Právě proto se vyplatí vsadit na sedací botník, který umožní v předsíni pohodlné sezení.

Zároveň nabídne i spousty prostoru pro uskladnění bot a jiných svršků, jež si potřebujeme odložit většinou ihned po příchodu.

Jaké sedací botníky se dnes na trhu nacházejí a podle čeho je vybírat? To se dozvíte v následujících řádcích.

Masiv, nebo dřevotříska?

Tato otázka mnohým lidem vyvstane jako první. Jestliže máte naspořeno více peněz, vyplatí se vsadit na masivní dřevo. Je bytelné, pevné a dokonale zaujme svým čistě přírodním vzhledem. Moc hezky mohou ale vypadat i modely vyrobené z dřevotřísky. U těch byste měli dát pozor jen na to, aby konstrukce dokonale seděla. Většina moderních botníků ale nabídne dostatečný komfort.

Funkční uskladnění věcí

Boty poházené po předsíni anebo v šatní skříni se musí stát minulostí. Dbejte i na to, jaké má sedací botník interiérové řešení. Jinými slovy, provedení s několika policemi, anebo dokonce bez nich problém s uskladněním obuvi nevyřeší. Botník musí být vybaven nejen prostornými policemi, ale i výsuvy anebo jinými prvky optimálními pro pohodlné umístění obuvi.

Volit lze jak klasická provedení s dvířky, tak i výsuvné varianty. Ty dokážou velmi efektivně šetřit prostor v předsíni. V malých místnostech jsou takovéto botníky k nezaplacení.

Vzhledově musí korespondovat s předsíní

Kdo by si nechtěl předsíň vyladit co možná nejstylověji? Právě sedací botník se může stát její nosnou součástí. Vybírat jej lze ve spoustě zajímavých odstínů. Mezi oblíbené barvy patří například krémová, dub sonoma, wenge, ořech anebo imitace cizokrajných dřevin. Doladit se celý komplet dá prostřednictvím nerezového či mosazného kování.

sedaci-botnik-2

Ostatně podívat se na jednotlivé modely můžete sami. Najdete je na Dona-shop.cz.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz