Vyberte možnost Stránka

Víte, jak úsporně vytápět svůj domov? Prozradíme vám to!

Víte, jak úsporně vytápět svůj domov? Prozradíme vám to!
Rate this post
!AdSense – before contentZkratkou TUV se značí pojem teplá užitková voda, která slouží k běžným činnostem domácnosti. Lze jí využít pro mytí nádobí, praní, hygieně, ale také především k vytápění. Víte, jak to funguje?

I když je teplá užitková voda vyráběná z pitné vody a lze jí tedy označit za nezávadnou, jde o vodu, která se primárně používá k vytápění domu a všeobecně k úklidu.

Aby by byla tato voda teplá je nutné jí ohřát a existují tři způsoby, jak to udělat.

 

Obsah článku

Ohřívání vody a vytápění domácnosti

Způsob ohřevu se liší podle konstrukce.

1. Průtokový ohřívač vody

Jde o známé zařízení, které se umisťuje díky malé hmotnosti i rozměrům v blízkosti dřezů a umyvadel, lze si vybrat mezi ohřívačem plynovým nebo elektrickým. Mezi největší výhodu patří ohřátí právě protékající vody, což je úsporné nejen z pohledu energie, ale i celkové spotřeby. Za nevýhodu tohoto systému ohřevu lze označit nutnost elektřiny nebo plynu. Pro získání teplé vody je navíc nutné otočit studenou vodu z potrubí. Průtokový ohřívač je také nevýhodný v tom, že při vyšší spotřebě je voda studenější a při nízké zase naopak teplejší.

 

2. Zásobníkový ohřívač

Za nejznámějšího představitele zásobníkových ohřívačů lze označit bojler, ve kterém se voda ohřívá na nastavenou teplotu a pak je v této teplotě udržována, dokud není vypotřebována. Největším kladem tohoto způsobu ohřevu je rychlá dostupnost teplé vody, navíc je tlak odtoku stejný, i když je voda odebíraná na více místech domácnosti. Za nevýhodu lze považovat vyšší spotřebu energie, velké rozměry ohřívače a nutnost dohřívání a tedy i čekání v případě zvýšené spotřeby teplé vody.

 

3. Tepelné čerpadlo

Dalším způsobem ohřevu vody a vytápění jsou tepelná čerpedla, které se řadí mezi ekologické zdroje tepla. Princip ohřívání je nejlevnější z pohledu spotřeby energie na ohřev i vytápění objektu. Umožňuje stále přístup k teplé vodě a vytápění bez starostí. Tepelné čerpadlo Daikin Altherma čerpá z energie slunce, větru nebo země. Dokáže získat teplo ze svého okolí a to pak převést na teplý plyn, který ohřívá vodu nebo slouží k vytápění. Dalším plusem čerpadla je i jeho fungování v mrazu (až -20 °C), i když neneí natolik efektivní, stále je voda ohřívaná. Čerpadlo je nejčastěji voleno pro celoroční použití v rodinném domě, bytových domech i komerčních budovách.

Tepelné čerpadlo si vás získá i snadnou instalací (není třeba budovat speciální přípojky či potrubí) a následnou údržbou. Ani ovládání není nijak složité, přehledný displej čerpadla Daikin Altherma vám umožní intuitivní kontrolu nad ovládáním.

Kompletní informace o tepelných čerpadlech naleznete na stránkách vytapenidomova.cz

 
Pořiďte si i vy úsporné čerpadlo do své domácnosti!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.