Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat kvalitní víno, na kterém si pochutnáte?

Jak vybrat kvalitní víno, na kterém si pochutnáte?

 

Chystáte romantický večer pro svou partnerku, ale nechcete nechat nic náhodě, a tak přemýšlíte, po jakém víně sáhnout, abyste si na něm společně pochutnali? Současný trh je vskutku rozmanitý, ovšem ne ve všech lahvích je lahodný vinný alkoholický nápoj, který naplní vaše očekávání. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při výběru vína, aby vám vyhovovalo barvou, chutí i vůní.

Ve vinařském světě se setkáte s mnoha názvy. Preferujete vína jakostní, přívlastková, nebo raději pozdní sběr? Víte však, co se pod jednotlivými termíny skrývá za víno?

Červené, bílé i růžové

I samotná barva dokáže napovědět, jak bude víno chutnat. Červené víno se hodí navíc k jiným pokrmům než bílé. Červené víno se nalívá zejména k masitým pochoutkám, takže ke steakům. S růžovým vínem zase zabodujete v případě, že na stůl nachystáte zeleninový salát a grilovanou rybu. Bílé víno vyznačující se lehkostí a kyselinkou je skvělý doplněk k salátům, bílému masu, sýrům i mořským plodům.

Sladké, nebo suché?

Dále se budete rozhodovat, jestli má být víno sladké, polosladké, polosuché, nebo suché. Jak už samotný název napovídá, jedná se o to, v jakém množství je ve víně zbytkový cukr. Právě podle daného označení se často konzumenti řídí, protože obsah cukru prozradí o chuti mnohé. Suchá vína jsou kyselkavá, polosladkým a sladkým zase kyselinky chybí.

Pro výjimečné příležitosti byste doma měli mít sekty. Pod sektem se v podstatě skrývá šumivé víno, nicméně měli byste vědět, že se nejedná o totéž jako šampaňské. Spousta laiků si to plete. Šampaňské je mnohem dražší, má specifickou chuť a pochází přímo z oblasti zvané Champagne, která se nachází ve Francii. Do kategorie šampaňského patří například proslulý Möet Chandon.

Jestliže chcete objednat kvalitní víno, podívejte se do nabídky e-shopu vinoadestilaty.cz, kde najdete pestrou škálu produktů.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.