Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat vánoční stromeček + Osvědčené tipy proti opadávání

Jak vybrat vánoční stromeček + Osvědčené tipy proti opadávání
Rate this post
!AdSense – before contentSmrček je sice tradiční, ale v teplém prostředí rychle opadá. Jedlička tak představuje mnohem stylovější a odolnější možnost.

Víte, jak vybrat vánoční stromeček a prodloužit jeho životnost na maximum? Prozradíme vám to.

Ženy si na dokonalém vánočním stromečku zakládají!

O vánoční ozdoby se postará žena, ale nákup stromku je většinou na muži. Proto jsme sepsali seznam užitečných informací, které vám nákup a výběr vánočního stromečku usnadní a doma zajistí klid, mír a naději, že ji přes svátky nebude bolet hlava a vy si tak konečně v ložnici užijete.

Jistě, každou nejvíce zajímá, co jí na nadělíte pod stromeček, ale běda, když ten stromeček není přinejmenším dokonalý!

Který strom bude ten NEJ?

Smrk ztepilý – Obyčejná klasika, která rychle opadá, uschne. Budete rádi, když vydrží do Štědrého dne. Na druhou stranu jde o nejlevnější živý stromek a pokud jej budete mít v chladu a vlhkém prostředí, dokáže vydržet celé týdny.

Smrk pichlavý nebo omorika – Má huňatější vzhled a mnohem delší trvanlivost. Lze sehnat i se stříbrným jehličím, které dodá na vánočnější atmosféře.

Douglaska tisolistá – Strom podobný smrku, ale jeho jehličí tolik nepíchá, je měkčí a tmavě zelené. Po rozemnutí v prstech voní po citrusech. Opět jde o trvanlivější druh stromku.

christmas-tree-1-1

Věděli jste, že: Vonné silice do vzduchu uvolňuje většina druhů jehličnanů? (Proč jinak by si sexy kočka z obrázku strkala stromek mezi nohy?) 

Jedle (obrovská, vznešená, kavkazská) – Ať už vyberete jakoukoliv, vždy půjde o krásný strom, který vám vydrží až do jara.

Borovice (černá, lesní) – Ve vašem bytě ji čeká poměrně dlouhý “život“. Nevýhodou je řidší jehličí, které ovšem dává prostor k větším ozdobám.

Jak zpomalit opadávání vánočního stromečku?

1. Skladujte ho v chladu

Pokud stromek nekupujete na poslední chvíli, pak jej mějte uskladněný v chladu (teplota kolem nuly), volně svázaný (větve pak drží dobře svůj tvar) a v kbelíku s vodou.

2. Dejte mu napít

Po přemístění do obývacího pokoje se začne ze stromku rychle odpařovat voda. Stojánek s nádržkou na vodu je skvělá vychytávka. Když navíc uděláte čerstvý řez, strom bude sát vodu mnohem lépe, a tím tak i déle vydrží.

3. Postavte jej co nejdál od topení

Čím chladnější místo, tím lepší. Nemějte strom v blízkosti krbu, krbových kamen nebo topení. Strom se také vyplatí jednou za pár dní celý orosit, stejně jako to děláte s pokojovými květinami.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.