Vyberte možnost Stránka

Máte na čem grilovat a udit? V zimě čím topit? Tohle každý chlap uvítá!

Máte na čem grilovat a udit? V zimě čím topit? Tohle každý chlap uvítá!
Rate this post
!AdSense – before contentČím přiložit pod gril? Na čem udit? A čím po letní sezóně topit? Poradíme, jak vybrat správný otop pro každou příležitost!

Dá se říci, že každý griluje, každý druhý má domácí udírnu a všichni chlapi po létě řeší, čím svou rodinku zahřát! Vybrat správný otop pro to a ono, není vůbec jednoduché. Zvlášť, když nechcete své sousedy vyčmoudit z bytu/domu!

Jak předejít hustému dýmu linoucího se z vašeho grilu nebo komínu? Poradíme, kde sehnat kvalitní dřevo.

Kde shánět topivo?

Možností je sběr dřeva v lese, ale kdo chce dnes v lepším případě riskovat ataky od bodavého hmyzu a klíšťat, v horším konfrontaci s divokým prasetem? Správně nikdo! Proto je jasnou volbou nákup otopu v obchodě. Tím to ovšem nekončí, nabídka je široká a pořídit se dá opravdu ledasco.

Tip redakce! Proto hned na úvod dáme tip na kvalitní prodej palivového dřeva od firmy optimtop.cz, kde najdete nejširší nabídku rovnaného a sypaného dřeva (13 druhů dřevin vhodných ke grilování, uzení a topení) na paletách.

Dříví musí být v každém případě kvalitní!

Ať už řešíte grilování, uzení nebo právě to první topení po letní sezóně, vždy je třeba sáhnout po vyschlém dřevu. Správně vyschlé palivové dřevo se pak hodí na topení pod grilem i v kotli. Co se týká druhů a vhodnosti dřeva, obecně platí tyto zásady:

Uzení

  • na uzení se více hodí tvrdé dřevo, než měkké, rozhodně ze stromů listnatých
  • nejlepší je tak buk, dub či javor (někteří budou tvrdit, že po kouři z dubu maso lehce hořkne)
  • aroma pak dodá třešeň či jabloň (švestka prý zanechává chuť štiplavou)

Grilování

  • pro docílení rozžhavených uhlíků je třeba použít jemně naštípaných třísek z ovocných stromů, lépe z vlašáku nebo dubu.
  • výběr dřeva pak záleží především na grilovaných pochoutkách – červené maso na dubu, ořechu a jabloni, drůbež perfektně zkřehne na olši, moruši a jabloni, ryby grilujte na olši a třešni.

Topení

  • měkké dřevo z jehličnanů se hodí na rychlé rozhoření (třísky, podpal)
  • dlouhodobé teplo pak zajistí dřevo tvrdé, které hoří pomalu a vytváří stabilní oheň, do něhož není třeba často přikládat.
  • základem úspěchu je především dřevo vyschlé a kvalitní

optimtop-drevo-01

Využijte dodávky vyschlého, kvalitního dřeva na paletách, OPTIMTOP nabízí dopravu zdarma po celé ČR už od jedné palety! Foto: optimtop.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.