Moderní muž nemusí umět s kladivem aneb Jak chytře na opravy v domácnosti

Od dne 10.4.2017

S kladivem v ruce se nikdo nenarodil. Nikde také není psáno, že chlap musí přiložit ruku ke každé opravě v domácnosti. Ale umět si poradit, to je klíč k úspěchu.

naradi-muzskystyl

Neutrácejte peníze za nářadí a neztrácejte čas obvoláváním řemeslníků. Běžte na poptávkový server, kde s časovou investicí zhruba dvě minuty získáte hned několik nabídek přímo na míru.

Nevíte, co to je a jak na to? Nevadí. Přečtěte si celý postup v pár krocích.

Krok první

Vyhledejte si poptávkový server. Jedním z nejlépe hodnocených je portál Poptávej.cz. Poptávky jsou zde rozdělené do různých kategorií od řemesel, přes informační technologie po cestování. Pro zadání poptávky budete potřebovat zhruba dvě minuty. Ty vám postačí na vyplnění poptávkového formuláře. Nebudeme si nic nalhávat, tyto dvě minuty jsou určitě lépe investované, než se pokoušet nastudovat tutoriály na YouTube a následně použít vlastní um. Formulář po vás bude chtít popsat poptávku ideálně se všemi rozměry a materiály, doplnit lokalitu a případně fotografie místa realizace.

pexels-photo-345135

Krok druhý

Po odeslání formuláře se vaše poptávka dostane k řemeslníkům a dalším relevantním firmám či živnostníkům registrovaným na Poptávej.cz. Ti již reagují s vlastní nabídkou přímo do vašeho emailu. Nemusíte se ale bát nájezdu na vaší emailovou schránku. Počet uchazečů o poptávku má do počtu svá omezení. Až porovnáte všechny obdržené nabídky, vyberete tu nejlepší a s daným živnostníkem či firmou už doladíte přesné detaily.

pexels-photo (24)

Krok třetí

Po domluvě s řemeslníkem vyřešte způsob placení a potvrzení o platbě. Ať už budete platit hotově či převodem, nechte si vystavit doklad, nebo fakturu o zaplacení. Je dobré si takový papír založit pro všechny případy. Třeba jako potvrzení o záruční době.

Výhodou poptávkového systému je jednoduché srovnání několika nabídek na jednom místě. Uděláte si obrázek, jak to na trhu chodí, a vyberete si dodavatele, který vám bude nejvíce sedět.

 

Sledujte nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup