Vyberte možnost Stránka

Grilování na podzim a zazimování grilu

Grilování na podzim a zazimování grilu
Rate this post

Myslíte, že grilování už letos odzvonilo? Jste na omylu, příjemné podzimní odpoledne spojené s lehkým sluncem dokáže vykouzlit příjemnou atmosféru, kterou horké dny dokáží stvořit jen těžko.

Obsah článku

Využijte krásy podzimu

Sezení bude vhodné v podzimních měsících koncipovat pod střechu, například si můžete vytvořit provizorní bunkr z dek a plachty. Záleží na vás, jak to pojmete. Každopádně nějaká forma zastřešení vás ochrání před lehkým deštěm a udrží lepší teplotu pro hosty.

Každou židli opatřete dekou, prostor to zútulní a host se může zachumlat v případě, že mu bude chladno. To nejlepší na grilování v zimě je ale možnost dekorací. Stačí nasbírat listí, kaštany a další zajímavé přírodniny a naaranžovat je na stůl. Využijte i svíčky, které celou atmosféru dokreslí, ale i přidají nějaký ten teplotní stupeň navíc. Tímto způsobem můžete vytvořit jistý boho stan, který jistě rozproudí zábavu. Úplně nejlepšího efektu docílíte zahradním ohništěm s grilem, který vám zaručí i dostatek tepla.

Přizpůsobte jídelníček počasí

Grilování na jaře, v létě i na podzim se bude trochu lišit. Vždy je totiž dobré využívat sezónní potraviny. Takže využijte vše, co v podzimní krajině najdete a dejte to na gril.

Dýně

Dýně je výborná chuťovka, která dozrává až na podzim, ať už ji máte na zahrádce zasazenou nebo ne, určitě ji využijte. Dýni stačí nakrájet na kousky, nechat marinovat a hodin na zahradní gril. Můžete samozřejmě vyzkoušet i složitější recepty, ale dýně má zajímavou chuť sama o sobě a určitě neprohloupíte i takovou rychlovkou.

Grilovaná kachna á la Francie

V létě hraje hlavní roli kuřecí maso, podzimní teploty ale dávají šanci i těžším pokrmům, zkuste ogrilovat například kachnu. Kůži na prsou nařezejte na mřížku a ogrilujte ji ze všech stran. Kachnu lze marinovat dopředu, ale díky její výrazné chuti ji můžete okořenit klidně přímo na grilu. Inspirujte se Francií a ke křupavé kachýnce podávejte pomerančovou omáčku.

Houby

Houby jsou na grilu naprosto fantastické, jestli máte štěstí a našli jste velké kusy, můžete ogrilovat přímo hlavičky s kusem rozmarýnu a sýrem. V opačném případě si vytvořte špíz s dalším druhem zeleniny či slaninou.

Základem grilování je vhodný gril

Jak jde o výběr grilu, tak platí, každý pes jiná ves. Někdo miluje klasiku v podobě grilu na dřevěné uhlí, jiný sáhne po plynovém grilu, ale ať už zvolíte to či ono, jistě neprohloupíte s produkty od Avenberg.

Po poslední grilovačce svůj gril řádně zazimujte

V prvé řadě je potřeba gril pečlivě zbavit od všech nečistot, hlavně jeho vnitřní části, které se přes grilovací sezónu dost opomínají. Po důkladné očistě zkontrolujte všechny části grilu, v případě, že najdete poškozené součástky, budete mít dost času na koupi nových.

Litinové rošty a desky potřete olejem a upečte je v grilu na vysokou teplotu, zabráníte tak možné rzi. Gril pak umístěte na suché a teplé místo. Jestli to pro vás není možné, tak ho alespoň přesuňte na pevnou plochu pod stříšku a zabalte ho do ochranného povlaku.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.