Vyberte stránku

3 tipy, jak vybrat správnou realitní kancelář

3 tipy, jak vybrat správnou realitní kancelář
Hodnocení

 

Klíčovým faktorem pro úspěšný obchod představuje správný výběr zprostředkovatele. A nejinak je tomu i na realitním trhu. Přesto existuje stále dost lidí, kteří se rozhodnou nemovitost prodat na vlastní pěst. Často si přitom ani neuvědomují, co všechno je může potkat a jak moc riskují.

Ptejte se

Nestyďte se zeptat na všechno, co vás ohledně koupě či prodeje nemovitosti zajímá. Přece jen tyto obchodní transakce neuskutečňujeme každý den, ale většinou jenom jednou dvakrát za život. Není tedy divu, že jsou pro nás obestřeny řadou nejasností či mylných představ. Jedině správně mířenými otázkami si ve věcech uděláte pořádek. Pokud vám makléř nedovede odpovědět, mlží a na konkrétní otázku není schopen podat konkrétní odpověď, pak se raději rychle poohlédněte někde jinde.

Svěřte se opravdovým profesionálům

Realitní kanceláře se vyrojily jako houby po dešti. Ne všechny proto nabízí kvalitní služby, ujistěte se tedy, že ta, kterou jste si vybrali vy, netvoří lidé posbírání z různých oborů a s různými zkušenostmi a schopnostmi, ale skuteční profesionálové. I na ně ale nezapomeňte dohlížet a držte se hesla: důvěřuj, ale prověřuj. Makléř by vás měl pravidelně informovat o tom, jak vše postupuje, jaký je stav prodeje domu, jak aktivně vyhledává zájemce. Objevíte-li nějaké nesrovnalosti, nebojte se na ně upozornit. Realitní kancelář vybírejte vždy podle toho, v jaké lokalitě se nemovitost, kterou chcete prodat, nachází. Tamní makléři totiž budou mít lepší přehled o tom, jaká situace tam panuje. Nejpřínosnějším doporučením je samozřejmě osobní zkušenost, kterou má s realitní kanceláří někdo z vašich blízkých. Pokud nikoho takového ve svém okolí nemáte, pak nezbývá než zapátrat na internetu a pročíst recenze a zkušenosti tam.

Chtějte komplexní služby

Dalším vodítkem může být portfolio nabízených služeb. S prodejem domu nebo bytu totiž souvisí celá řada dalších věcí, které je třeba zajistit, například po právní stránce. Plusem je, pokud realitní kancelář spolupracuje s renomovanými advokátními společnostmi. Díky dobře udělaným smlouvám se nebudete muset bát, že byste o peníze či střechu nad hlavou ještě mohli přijít. Čím více služeb realitka nabízí, tím méně starostí budete mít vy sami. Tak volte opravdu pečlivě!

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!