Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat dům? Inspiraci hledejte v katalogu typových domů

Jak vybrat dům? Inspiraci hledejte v katalogu typových domů
Rate this post
!AdSense – before contentPřipadlo na vás jako na hlavu rodiny rozhodování, jaký dům postavit? Zvažte výhody typového domu!

Současná nabídka typových domů je až neskutečně bohatá! Proč tedy ztrácet čas vymýšlením, když katalog rodinných domů přináší tolik možností!

Najít optimální řešení pro vás a rodinu? Zdá se to obtížné, ale nemusí být.

Typový projekt vás vyjde levněji než projekt od soukromého architekta. Výhodou je možnost úprav a přizpůsobení domu celé vaší rodině. Vybírat můžete z bohatého katalogu rodinných domů, kde najdete bungalovy, dvojdomky, řadovky, patrové domy…

Obsah článku

Jak velký dům?

Velikost novostavby je třeba volit nejen dle svých potřeb, ale také podle počtu osob, které budou v rodinném domě bydlet. Dle toho jednoduše určíte, kolik obytných místností je zapotřebí. Kuchyň, obývací pokoj a ložnice s jídelnou patří mezi základní vybavení moderních projektů. Samozřejmostí jsou dětské pokoje, dispozice pak může být rozšířena i o pracovnu nebo pokoj pro hosty. V případě jedné koupelny doporučujeme nešetřit s místem, optimálnější jsou však dvě.

Své místo vyžaduje i technické zařízení. Zdroj vytápění, zařízení na ohřev vody zabere určitý prostor. Myslet je třeba i na možnost parkování, garáž pro jedno či dvě vozidla najde své využití.

Projekt rodinného domu Jurajov dvor od společnosti APEX ARCH

Velikost stavební parcely a její poloha

Výběr konkrétního typu domu je dán také umístěním na pozemek a odstupovými vzdálenostmi od hranic parcely i sousedních domů. Osazení domu je třeba volit dle velikosti a profilu pozemku. V potaz je třeba vzít i světové strany, okna obytných místností by měla být v co nejmenším počtu směřována na sever. Taková orientace domu se doporučuje, ovšem ne vždy je možno toto doporučení realizovat. Svažité stavební parcely se vyplatí podsklepit či využít možnosti suterénního parkování.

Každý pozemek je unikátní a nabízí svůj tvar a polohu. Jeho volba je dána vašimi potřebami, možnostmi a vkusem.

Je třeba věnovat pozornost územně plánovacím informacím, tedy zda jsou a jaká jsou omezení. Daný stavební úřad vám poskytne informace o možnostech výstavby a jejích podmínkách.

Cena typového projektu

V mnoha případech jde o rozhodující faktor. Celková částka je dána potřebami obytné a užitkové plochy, vybavením, nebo také nízkoenergetickým řešením. Požadavky vás jako investora je třeba skloubit s finančními možnostmi.

Typové domy jsou levnější variantou. Na obrázku projekt Motiv

Dům by se měl líbit

Novostavba musí vyhovovat dispozičně a také splňovat váš osobní vkus, co se vzhledu týká. Různé projekty domů dávají možnost upravit a změnit barevné kombinace nejen střechy či fasády. Stavba by měla respektovat i místní podmínky. Přílišná extravagance ne vždy oku “lahodí“.

Vyberete si v katalogu typových domů? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.