Vyberte možnost Stránka

Vyberte vhodné vypínače a zásuvky do moderního bytu

Vyberte vhodné vypínače a zásuvky do moderního bytu
Rate this post

V podstatě nezáleží na tom, jestli se pouštíte do rekonstrukce starého bytu, nebo výstavby rodinného domu, protože v každém případě je nezbytné myslet i na elektroinstalaci. V první řadě si tedy udělejte přibližnou představu, jak v interiéru rozestavíte nábytek a případné elektrospotřebiče. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké možnosti současný trh nabízí, co se týče zásuvek a vypínačů.

Obecně platí pravidlo, že zásuvky a vypínače se umisťují individuálně podle místnosti. Zatímco na toaletě si vystačíte s jedním vypínačem, v ložnici či dětském pokoji potřebujete čtyři až pět zásuvek.

Co je to vypínač?

Vypínač představuje manuálně ovládaný spínač, jehož úkolem je zapínat a vypínat osvětlení. Jedná se o nezbytnou součást elektroinstalace v každé budově, o čemž není rozhodně pochyb. Vypínač se umisťuje hned u vchodu do místnosti, a to ve výšce zhruba 130 centimetrů. Oblíbenosti se těší třeba ABB vypínače, neboť se vyznačují nadčasovými funkcemi a intuitivním ovládáním. Svým designem dokonale zapadnou i do minimalistických interiérů.

Od stejného výrobce můžete zakoupit také zásuvky, aby se všechny komponenty elektroinstalace nesly v jednotném duchu. Sáhněte po zásuvkách ABB Tango, jež se chlubí vysokou odolností a dlouhou životností.

Od jakých značek koupit vypínače a zásuvky?

Dalším renomovaným výrobcem je francouzská značka Legrand, která se od samotného počátku specializuje na elektroinstalace a datové rozvody. Legrand vypínače a zásuvky vyrábí v co nejvyšší kvalitě a nezapomíná ani na náročnou klientelu, která má vysoké požadavky na luxus. Nadchnou vás řady Celiane, Living.Light i Axolute.

Závěrem za zmínku stojí ještě vypínače Schneider Electric. Podmaní si vás precizním zpracováním a mnoha barevnými odstíny. Schneider Electric se nebojí experimentovat ani s tvary, a tak nemusíte mít zásuvky a vypínače jen čtvercového charakteru.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.