Vyberte možnost Stránka

Jak postavit dům svépomoci i nenaletět podvodníkům

Jak postavit dům svépomoci i nenaletět podvodníkům
Rate this post
!AdSense – before contentKaždý muž musí v životě splnit několik základních věcí. Postavit dům, který mu nespadne na hlavu při prvním hysterickém záchvatu jeho ženy. Zasadit strom (nejlépe slivoň, ze které občas kápne nějaká ta trocha alkoholu), a zplodit syna.

Na rozdíl od plození potomka, při stavbě domu obvykle uvítáme nějakou tu sousedskou výpomoc. Pokud soused projevuje větší zájem o tu první aktivitu, musíme si poradit sami.

Naštěstí je tu spousta slušné techniky a odborníků, kteří nám pomohou zvládnout tento tvrdý oříšek bez újmy na zdraví.

 

Obsah článku

Šetřete si ruce, na kopání základů je tu rypadlo

Na stavbě domu je nejtěžší kopání základů. Pokud nestavíte zrovna domeček pro panenky nebo perníkovou chaloupku, zapomeňte na lopatu. Asi nechcete začít se stavbou obvodových stěn až napřesrok. Raději se podívejte po nějakých těch půjčovnách, kde si budete moci pronajmout vhodné stavební zemní rypadlo.

Taková kolová rypadla mají rozhodně lepší rypnou sílu než vy. Nezapomeňte, že základy musejí sahat až do hloubky, která nezamrzá. Jinak s manželkou v zimě přimrznete k podlaze. A to byste asi nechtěli.

Na co si netroufáte, nechte radši na jiných

Stavba domu svépomocí rozhodně neznamená, že si barák postavíte vlastníma rukama sami. Na stavbu obvodových zdí si zavolejte šikovné zedníky. Montáže, vrtání a podobné odborné práce nechte rovněž na profesionálech, kteří mají profesionální aku vrtačky a zkušenosti. Na vás bude především vrchní dohled nad tím, že vaši dělníci v práci opravdu pracují.

Pozor na podfukáře

Na stavbě byste nikdy neměli ztratit přehled. To, že si nenecháte postavit dům firmou na klíč, znamená velké úspory, ale také větší zodpovědnost. Rozhodně nestrkejte balíky bankovek jako „zálohy na materiál“ kdekomu. Pořádně si dodavatele prověřte buďto na internetu, nebo požadujte reference. V nejlepším případě dejte na doporučení známého, který má s konkrétní firmou kladnou zkušenost.

Jeden příklad mluví za všechny

Odstrašujícím případem může být můj známý. Objednal si stavební firmu, která mu měla udělat střechu. Zaplatil celkem vysokou zálohu za materiál a čekal. Měsíc mu firma volala, omlouvala se za zpoždění a slibovala. Pak slibovat přestala. Slehla se po ní zem a stará střecha si užívá prodloužené výsluní.

Přestože známý není žádný zelenáč, sám má se stavebnictvím celkem bohaté zkušenosti, podobná situace se opakovala i u objednávky oken. Přesně si evidoval peníze, které vydal na zálohy, nákupy materiálů i další drobné výdaje. I tak díky ne korektním firmám mu peníze došly a chudák si na nový dům ještě chvíli počká. Jen proto, že si pořádně “neproklepnul“ dělníky.

Jak je vidět, staré známé důvěřuj, ale prověřuj, má u nás v Česku pořád svůj smysl.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.