Vyberte možnost Stránka

Když silniční kolo, tak Bianchi!

Když silniční kolo, tak Bianchi!
Rate this post

Jízdu na kole lze doporučit všem věkovým kategoriím. Prospívá tělu i duchu. Posiluje srdíčko, plíce, posiluje svaly nohou. Aniž by na rozdíl od běhu představovala nepřiměřenou zátěž pro klouby. A v neposlední řadě jízda na kole zlepšuje náladu. Už jste si všimli, že starost v sedle jízdního kola mizí jako pára nad hrncem.

O Češích se říká, že jsou národ cyklistů. Něco na tomto tvrzení bude. Spousta lidí na kole tráví celé dovolené. Nejlépe si odpočinou, když mají za sebou minimálně 80 kilometrů. K tomu, aby jízda na kole byla po všech stránkách prospěšná, je třeba dodržet pár základních pravidel. První z nich se týká samotného jízdního kola.

Obsah článku

Vybíráme jízdní kolo

Jízdní kolo volte s přihlédnutím k typu terénu, na kterém hodláte jezdit. Bude-li to ten nezpevněný, zaměřte sovu pozornost na kola horská. Plánujete-li jízdu především po asfaltových silnicích, investujte do kvalitního kola silničního. A jaké je to skutečně kvalitní?

Věřte renomované značce

Při výběru jízdního kola se vyplácí sázet na renomovanou značku. Tou u silničních kol bezesporu je italská Bianchi. Legenda v silniční cyklistice. Silniční kolo Bianchi je mezi jízdními koly něco jako Mercedes mezi automobily. Zkrátka to nejlepší, co si můžete dopřát. Tato nejstarší cyklistická firma světa, která se na špici drží už neuvěřitelných 130 let, je stále lídrem ve vývoji nových technologiích. Spousta profesionálních cyklistů volí právě silniční kolo Bianchi. A vy je můžete následovat.

Jaký zvolit model?

Na výběr máte hned několik modelů. Všechny jsou vyrobené speciální technologií, která maximálně pohlcuje vibrace a zvyšuje tuhost. Častou volbou profesionálních cyklistů je model Bianchi Oltre XR4 – lehké kolo s dostatečně tuhým rámem, které dostalo na piedestal nejednoho profesionálního cyklistu. Za skvělé výsledky se ale platí. I za toto kolo si tedy patřičně připlatíte. O něco levnější pak je model Oltre XR3 – se stejnou geometrií jako u XR4, ale o něco těžší a s rámem menší tuhosti.

Do vrchu, nebo po rovince?

Cenově dostupné rovněž jsou modely Bianchi Infinito XE, Bianchi Spring a Bianchi Via Nerone. Pokud jste si oblíbili jízdy do vrchu, vhodný pro vás bude model Bianchi Specialissima, na němž bude i jízda do velmi strmého kopce zážitkem. A pokud vám jde o maximálně pohodovou jízdu na rovince, doporučujeme vám kolo Infinito.

Tak už víte, jaké to bude? Kolo Bianchi sice není levnou záležitostí, ale věřte, že to, zač si připlácíte, je skutečná kvalita, která se ve světě cyklistiky cení.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.