Vyberte možnost Stránka

Top 5 metod, jak najít a koupit byt v Praze

Top 5 metod, jak najít a koupit byt v Praze
Rate this post
!AdSense – before content 

Známé přísloví praví: Kdo hledá, najde. Ale v případě nového bytu to může být také na pěkně dlouho. Abyste co možná nejdříve našli dobrý byt ke koupi, chce to vědět, jak na to.

Pátrání by mělo být systematické i pečlivé. Jde přece i životní investici (co se financí i významu týká)!

K nalezení toho pravého bydlení v Praze musíte rychle reagovat, být neústupní, v určitém smyslu i drzí, zároveň to chce promyšlený plán a také trochu toho štěstí. Budete se řídit následujícími metodami hledání, brzy získáte možnost koupit svůj vysněný byt!

Obsah článku

Začněte s tabulkou

S čím začít? Je to jednoduché. Na začátku hledání si jasně stanovte své nároky týkající se nového bytu. Jaká je minimální velikost, ideální lokalita, maximální možná částka, atd. Určete si, ze kterých požadavků neslevíte, a kde jste schopni ustoupit či udělat kompromis. Sestavte si tabulku nebo nějaký přehled, kam si následně budete psát všechny nabídky a nemovitosti, které jste našli a k nim pak kroky, jenž jste podnikli. Tedy zda proběhl kontakt s majitelem? Je byt ještě volný? Zda splňuje bydlení vaše představy? Jaká je cena? apod.

Rozhodně tento bod nepodceňujte, v opačném případě totiž nebudete ani vědět, kdo vám vlastně volá a chce vědět, jak jste se rozhodli.

 

Jak najít a koupit byt v Praze?

Na internetu se dnes prodá 95% nemovitostí!

Internetové realitní servery jsou v dnešní době první zastávkou každého, kdo hledá nové bydlení, a to jak k pronájmu, tak i ke koupi. Chcete-li, aby se vaše sny o životě “v novém“ staly skutečností, pak ani vy se tomuto způsobu hledání nestraňte.

Využít můžete mnoho realitních kanceláří, prodejem bytů se však zabývá Pražská správa nemovitostí, jenž nabízí byty jen ve svých objektech, neplatíte tedy žádnou provizi za zprostředkování, jako je to u známých realitek. Společnost se zabývá především pronájmem kanceláří, v nabídce však rovněž najdete i byty na prodej nejen v Praze.

Pražská správa nemovitostí v současné době nabízí více 850 bytů po celé Praze, na Kladně, v Hradci králové či Pardubicích, Ve Slaném a Odolene Vodě. 

Vytvořte poptávku

Přijde vám, že se ty nejlepší nabídky k vám ani nedostanou? A když, tak jsou již dávno zamluvené? Důvodem mohou být poptávky jiných zájemců, kteří si nechají od realitek přednostně nabídky zasílat. Jak se mezi takové “VIP“ zájemce dostat? Stačí kontaktovat konkrétní reality kanceláře či společnosti, domluvit se s nimi a poslat jim svou do detailu popsanou poptávku.

Pak už stačí jen pravidelně kontrolovat e-mail

Využije vědění sousedů

Bydlíte v pronájmu v domě, kde se vám líbí? Během svého online hledání jste doposud nezaznamenali, že by nabízené byty v Praze byly na vaší adrese? Zkuste svým sousedům hodit do schránek vzkaz, že máte zájem o koupi bytu v tomto domě, kde již bydlíte jako spokojení nájemníci. Možná se na vás usměje štěstí a zrovna někdo bude o prodeji uvažovat. K dohodě tak může dojít snadno i rychle.

Tato metoda je vhodná jen v domě, kde vás znají. v opačném případě vám mohou považovat za realitku, používající známé triky. 

Běžte na procházku

Při hledání se rozhodně vyplatí také “vyjít“ z virtuálního světa internetu, ven na procházku. Projděte se v lokalitě, kde se vám líbí a chcete tam žít a “oči mějte na stopkách“! Hledejte cedule oznamující prodej nemovitosti.

Můžete tak narazit na nabídku, která vám na internetu unikla nebo tam vůbec nebyla. 

Nechte si pomoct od přátel

Říká se, že pravým bohatstvím jsou kontakty. Vaši přátelé, známí, rodinní příslušníci – ty všechny můžete při svém hledání využít. S každým o svém plánu koupit byt v Praze mluvte, třeba zrovna dotyčný bude vědět, kdo aktuálně svůj byt prodává. Využít můžete i sociální sítě. Zapřemýšlejte na vtipném pojetí své zprávy a zajistěte tak sdílení.

Možností, jak hledat a úspěšně najít je spoustu, přesto největší šanci máte při spolupráci s profesionály společnosti www.psn.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.