Vyberte možnost Stránka

Chcete si koupit nemovitost? Poradíme vám, jak postupovat

Chcete si koupit nemovitost? Poradíme vám, jak postupovat
Rate this post

Pokud toužíte po vlastním bydlení, zřejmě se rozhodujete mezi rodinným domem a bytovou jednotkou. V podstatě obě varianty mají jak své přednosti, tak i úskalí. V každém případě však postupujete stejně. V následujících řádcích vám představíme celý proces koupě nemovitosti.

Prvně je nezbytné vybrat si vhodnou nemovitost, která vám vyhovuje svou rozlohou, adresou, stavem, ale především i cenou. Jakmile se rozhodnete pro konkrétní objekt, po domluvě s majitelem, respektive realitním makléřem zavítáte na prohlídku. V případě, že nemáte se stavebním průmyslem žádné zkušenosti, je ideální nechat si vypracovat stavebně-technický stav objektu a rozpočet na případné opravy. Uděláte si tak reálnou představu o tom, kolik peněz ještě potřebujete na případnou rekonstrukci.

Pokud se vám nemovitost zamlouvá, pustíte se do ne příliš lehkého procesu koupě bytu, respektive rodinného domu.

Rezervace a vyřizování hypotečního úvěru

Jestliže kupujete nemovitost skrze realitní kancelář, přistupuje se nejprve ke složení rezervačního poplatku a podpisu rezervační smlouvy. Pokud však vysněné bydlení kupujete od soukromníka, není vždy nutná rezervační smlouva. Všechno záleží pouze na domluvě. Danou rezervací a složením rezervačního poplatku, jenž se potom odečítá od kupní ceny, máte jistotu, že realitní kancelář nebude byt či dům nabízet dalším zájemcům.

Peníze na zakoupení nemovitosti získáte z hypotečního úvěru od některé z bank. Podívejte se na nový realitní portál CINCINK, za nímž stojí Komerční banka, najdete na něm velice užitečný nástroj zvaný “hypotéka kalkulačka”. Uvidíte, jak vysoká měsíční splátka hypotečního úvěru bude, případně si můžete vypočítat maximální výši úvěru.

Jakmile máte schválenou hypotéku, podepíšete předkupní smlouvu a na jejím základě pošle bankovní ústav peníze do bankovní úschovy. Prodávajícímu budou peníze uvolněny až v okamžiku, kdy budete vy zapsáni v katastru nemovitostí jako majitelé.

CINCINK – férový realitní portál

Komerční banka před nedávnem představila férový realitní portál CINCINK, kde najdete komplexní služby, které se běžně při nakupování a prodávání nemovitostí využívají. Přijdou si na své obě strany obchodní transakce. Protože za startupem stojí jedna z největších českých bank, nemusíte se bát žádných podvodných praktik. Přidanou hodnotou portálu je možnost vložení inzerátů zcela zdarma.

Další povinnosti spojené s koupí nemovitosti

Za zmínku rozhodně stojí i to, že po zakoupení nemovitosti jste povinni v následujícím roce podat do konce ledna daňové přiznání. Platit budete navíc i daň z koupě nemovitosti, kterou dříve hradil prodávající, nicméně zákony se změnily a tato povinnost spadla na bedra kupujícího.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš pohodlně poslouchat hudbu doma i na cestách? Stylová sluchátka Apple AirPods jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.