Vyberte možnost Stránka

Ortopedická matrace 90 x 200 – seznamte se s jejími přednostmi

Ortopedická matrace 90 x 200 – seznamte se s jejími přednostmi
Rate this post

 

Chtěli byste po probuzení na začátku dne vyskočit z postele svěží a zcela odpočatí? Ortopedická matrace 90 x 200 je cestou, která vám k tomu dopomůže. Nejste o její koupi úplně přesvědčení? Zvažujete i jiné možnosti a neumíte si vybrat tu správnou? Právě pro vás jsme napsali tento článek. po přečtení už budete vědět na jakém principu ortopedické matrace fungují a jaké jsou jejich hlavní zdravotní benefity.

Obsah článku

Ortopedická matrace 90 x 200 uleví vašim bolavým zádům

Spíme málo a navíc nekvalitně. Přitom nedostatek kvalitního spánku může zapříčinit vznik a rozvoj rakoviny, infarktu nebo demence. Snažíte se spát doporučených 7 – 9 hodin denně a i přes veškerou snahu vám to nejde? Příčin m bývá hodně, ale mnohdy skutečně postačí jen vyměnit starou matraci; najednou se vám bude usínat i spát mnohem lépe.

Na jakém principu fungují ortopedické matrace?

Ortopedické (zdravotní) matrace mají, na rozdíl od těch běžných, jiný účel a strukturu. Neslouží pouze jako léčebná pomůcka. Uléhat na nimůžete i čistě z preventivních důvodů.

Pro mnohé zákazníky představují absolutní špičku mezi matracemi. Jsou středně až velmi tvrdé. Nicméně tvrdá matrace není zárukou optimálního spánku, jak se někteří lidé mylně domnívají. Účelem zdravotní matrace je udržet vaši páteř ve zdravé poloze. Jinými slovy poskytnout jí dostatečnou oporu. Vyberte si adekvátní tvrdost a nebude vás ráno nic bolet.

Sedavé zaměstnání a málo pohybu jsou nejčastější příčinou bolesti zad

Pracuje v kanceláři? Sedíte v ní osm a více hodin a ani poté se také nehýbete? Brzy vás tento nepřliš vhodný způsob života dožene a začnete pociťovat bolesti bederní a krční páteře. Bolest se často přehlíží až do doby , dokud se úplně nevymkne kontrole. Bolesti se nejlépe zbavíte pohybovými aktivitami a dostatečným spánkem na kvalitní zdravotní matraci.

Kdo ji uvítá?

Je tou nejlepší variantou pro všechny, kteří si navyklii spát na zádech. Tak bude páteř nejlépe zafixovaná. Uvítají ji i ti, kdo postoupili operaci právě páteře či jsou po úrazu. Zvolit si ji ovšem mohou i naprosto zdraví jedinci.

Naopak jsou nevhodné pro děti a seniory, kteří mají problém s pohyblivostí nebo je bolí klouby. Tvrdý povrch by mohl tyto potíže ještě zhoršit. Hledáte matraci pro osobu, která musí být po dlouhý čas upoutána na lůžko? V tom případě je optimálním řešením antidekubitní matrace, která slouží jako účinná prevence tvorby proleženin.

Z jakých materiálů se vyrábí?

K jejich výrobě se nejčastěji používají přírodní materiály jako je například kokosové vlákno. Zvolit lze i varianty, které obsahují antibakteriální pěnu. Zdravotní matrace lze bez problému umístit na jakýkoliv podklad (pevné nebo lamelové rošty, plnou desku atd.).

Užitečné tipy

Kvalitní matrace vydrží až 15 let. Průměrná délka životnosti se pohybuje okolo 10 let. Z hygienických i funkčních důvodů je lepší je po nějaké době vyměnit;, nejlépe každých 7 let.

Dobrý spánek a kvalita života jsou spojené nádoby

Ortopedické matrace se vyznačují vyšším stupněm tvrdosti. Měli by být naprostou samozřejmostí pro jedince, kteří často trpí bolestmi zad a preferují spánek na zádech.

Mohou být vyrobeny z přírodních i syntetických materiálů.

Jsou dostupné v různých velikostech a provedení.

Spí se vám na vaší současné matraci dobře? Měníte matrace každých 7 let, nebo intervaly prodlužujete? Koupili jste si ortopedickou matraci? Jste s nákupem spokojení, nebo vám nevyhovuje její tvrdost?

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.