Vyberte možnost Stránka

Na co si dát pozor při výběru havarijního pojištění

Na co si dát pozor při výběru havarijního pojištění
Rate this post

 

Jízda po našich silnicích není vždy snadná, ať již je zdrojem problémů jejich špatný technický stav, agresivita řidičů nebo prostě jen „zásah vyšší moci“, každá nehoda znamená velkou nepříjemnost. Tím nejdůležitějším jsou samozřejmě vždy životy a zdraví všech, kdo se do nehody zapletou, ale i materiální škody mohou být nepříjemné. Ze zákona jsou všichni řidiči povinni mít uzavřené povinné ručení, to ale vždycky neplatí.

Proč mít havarijní pojištění?

Povinné ručení je jistě skvělá a užitečná věc, jenže ve chvíli, kdy třeba svojí nepozorností způsobíte nehodu, škodu zaplatí jen tomu druhému a vám zbude kromě výčitek svědomí ještě nutnost zaplatit si opravu vlastního vozu. A protože neomylný není nikdo, je rozhodně na místě mít havarijní pojištění sjednané.

Na trhu je ale havarijních pojištění celá řada a vybrat si z nabídek jednotlivých pojišťoven není vždycky jednoduché. Přesto ale existují parametry, které se rozhodně vyplatí při výběru toho nejvýhodnějšího havarijního pojištění sledovat.

Co od havarijního pojištění očekáváte?

Je opravdu nutné, abyste auto, se kterým jezdíte jen na nákupy skrze město, pojišťovali proti srážce s divokou zvěří? To je jen jeden z příkladů toho, že lidé mají často auta pojištěná špatně, resp. platí za služby, které nepotřebují. Vždy si proto ujasněte, co od havarijního pojištění chcete a očekáváte. Nemá smysl platit za něco jiného.

Klasicky by mělo havarijní pojištění samozřejmě zahrnovat dopravní nehody. Kromě toho ale může havarijní pojištění krýt i takové situace jako je požár, sesuv půdy, povodeň, kroupy nebo třeba pár stromu či jiného předmětu na auto.

Pokud s autem jezdíte na venkov, vyplatí se zahrnout nejen zmíněný střet se zvířetem, ale i poškození vozu zvířaty (kuna zničí kabely apod.) Auto pak může kromě kuny poničit i vandal nebo opilec jdoucí kolem vozu z hospody domů. I to může havarijní pojištění zahrnovat. Do havarijního pojištění umožňují pojišťovny zahrnout i krádež nebo vykradení vozu.

Něco navíc?

Nabídku havarijního pojištění mohou pojišťovny zpestřit např. nabídkou asistenčních služeb (ty jsou dnes samozřejmě standardem, jde však o jejich rozsah) nebo dokonce i právní pomoci pro případ nehody.

Pojištění mohou také učinit výhodným či nevýhodným pravidla pro bonusy či naopak znevýhodnění kvůli stáří vozu, jeho značky, způsobu platby a také věku a zkušeností řidiče, účelu užívání vozidla či způsobům platby.

Velmi významným parametrem je samozřejmě i vyžadovaná spoluúčast majitele vozu v případě nehody a v neposlední řadě také cena pojištění. Tu mohou pomoci snížit nejrůznější srovnávače a vyhledávače nabídek havarijního pojištění od různých pojistitelů. Pozor ale na zbytečnou a chybnou honbou za co nejnižší cenou. Vždy je důležitější to, co za své peníze dostanete.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.