Vyberte možnost Stránka

Jaké účinky má infrasauna na zdraví?

Jaké účinky má infrasauna na zdraví?
Rate this post
!AdSense – before contentSaunování je ideální nejen pro domácí relaxaci, jeho účinky také zlepšují zdraví. Zjistěte, jak infrasauna funguje, kolik stojí její provoz, nebo jak prospívá lidskému organismu.

Pravidelně navštěvujete veřejnou saunu? Pak možná znáte nepříjemné tlačení se o místo i nechtěný kontakt s potem cizích lidí, což ve výsledku znamená více stresu než relaxace.

Aby byl odpočinek odpočinkem, je třeba si připravit optimální podmínky. Jen těžko zajistíte volno na veřejně dostupném místě, lehce si však koupíte infrasaunu vlastní.

Bojíte se velkých rozměrů a vysoké ceny? V současnosti jsou dostupné modely nejen do velkých rodinných domů, ale také průměrně velkých bytů.

 

Žádné žhavé uhlíky, ale nahřívané panely

Je velký rozdíl mezi finskou a infrasaunou. Infrasauny k provozu nepotřebují žhavé uhlíky, jenž se polévají vodou a vytvářejí tak páru, teplo je v nich zajištěno keramickými nebo karbonovými panely. Ty dokáží příjemně vyhřát celý prostor i vaše tělo.

Saunování v páře je pro lidi s astmatem nepříjemné až dusivé. Suché teplo v infra umožňuje pohodlné dýchání, a tedy i příjemné saunování. Páru těžce snáší i interiér domova, chcete-li zamezit zvyšování vlhkosti domu či bytu, je infrasauna vhodnějším řešením.

Účinky suchého tepla na lidský organismus

Milovníci otužování by řekli, že tělu prospívá spíše zima a ledová voda, avšak, jakmile začnete se saunováním pocítíte pozitivní účinky tepla. Pravidelný pobyt v kvalitní infrasauně zlepšuje krevní oběh, pomáhá při bolestech kloubů, zvyšuje průtok cév, čímž se také lépe prokrvují a uvolňují svaly.

Koupit si lze praktický model pro jednu osobu, nebo můžete investovat více a pořídit si luxusní typ pro 3-4 lidi. Foto: ALBIXON 

 

Provoz a údržba

Dalo by se říci, že moderní infrasauny jsou téměř bezúdržbové. Panelové zářiče mají dlouhou životnost, až několik tisíc hodin, a díky modernímu postupu výroby, je jejich provoz levný. Jedno saunování vás vyjda na pár korun. Používání je velice pohodlné a snadné, stačí si jen nastavit požadovanou teplotu a užívat si příjemného odpočinku, doma a bez přítomnosti cizích lidí. Výhodou je také elegantní dřevěný design, který perfektně doplní váš interiér.

Při vybírání konkrétního modelu, je třeba klást důraz na kvalitní provedení a rozmístění zářičů. Špatně instalované zářiče nebudou produkovat stejnou teplotu po celém prostoru a tím tak ubírat na celkové spokojenosti i zážitku.

Kvalitní výrobce www.albixon.cz má z výrobou dlouholeté zkušenosti a dokáže zajistit správné rozmístění zářičů, tedy stejnou teplotu v každé části sauny. Foto: ALBIXON 

Zaujala vás možnost soukromého “saunění se“?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.