Vyberte možnost Stránka

České dálnice a jejich zpoplatnění

České dálnice a jejich zpoplatnění
Rate this post
!AdSense – before contentStav českých dálnic je stále v havarijním stavu. I když téměř na každém kilometru narazíte na nějaké opravy, stejně se jízda po českých dálnicích nedá srovnat s tou po těch zahraničních.

Česká republika rozhodně nepatří mezi ty země, které by se mohli pyšnit stavech svých silnic a dálnic. Ti, kteří dojíždí se musejí denně potýkat s výmoly, nekonečnými opravami, zvlněnou silnicí atd. Cesta do práce se mnohdy podobá cestě po poli a za takové svezení si člověk ještě musí pořádně zaplatit.

A nejsou to jen Češi, kteří si alarmující stav dálnic více než uvědomují. Podle světového srovnání je Česká republika, co do kvality silnic a dálnic mezi těmi nejhoršími Evropskými státy. Není se proto čemu divit, že zahraniční firmy nemají o naší zemi zájem a své pobočky budují v okolních státech.

 

Obsah článku

České dálnice

jsou nejen ve špatné kvalitě, ale vedou po nevyhovujících trasách a často na nich vznikají kolony. Přesto všechno je nutné si za svezení po nich zaplatit!

 

Dálniční známka 2014

Za celoroční známku pro rok 2014 musí řidiči ze své kapsy vytáhnout 1 500 Kč. Je sice příjemné, že alespoň zde oproti roku předcházejícímu nepřišlo žádné zdražení, přesto je tato cena v poměru kvality dálnic neodpovídající.

znamka

Cena celoroční dálniční známky 2014 zůstala stejná.

V minulosti,

konkrétně roku 1995, byly zavedené první dálniční poplatky. Tehdy stála dálniční známka 400 Kč. Za několik let se cena zčtyřnásobila a kvalita dálnic, zdá se, zůstala?

Koupit lze i dálniční známky na kratší dobu, jejichž ceny zůstaly také oproti roku 2013 stejné. Měsíční známka stojí 440 Kč a dálniční známka na deset dní vyjde na 310 Kč.

Řidiči hrozí pokuta

v případě, že bude policií přistižen na dálnici bez platné dálniční známky. Výše pokut se pohybuje až 5 000 Kč na místě a ve správním řízení se pokuta může vyšplhat až na částku 100 000 Kč.

I v případě ponechání staré známky na skle muže přijít pokutování. Proto starou známku nezapomeňte z předního skla odstranit.

Dálniční známka Rakousko

Při projíždění Rakouska je také zapotřebí dálniční známky. Rakousko má stejně ČR dálniční známku ve třech různých délkách platnosti. Celoroční známka stojí 82,7 EUR, měsíční 24,8 EUR a za 10 denní známku zaplatíte 8,5 EUR.

Další platební povinnosti řidiče

Kromě dálniční známky je důležité platit i povinné ručení. Zjistěte, kde můžete získat nejvýhodnější povinné ručení! Stačí pár údajů a za pár minut získáte srovnání povinných ručení.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.