Vyberte možnost Stránka

Řídit vlastní či vypůjčenou loď můžete díky průkazu vůdce malého plavidla

Řídit vlastní či vypůjčenou loď můžete díky průkazu vůdce malého plavidla
Rate this post

Mnoho mužů, ale také žen, sní o tom, jak během letní dovolené vyplují na velké jezero a budou si užívat romantický večer ve dvou od začátku západu slunce. Někdo chce také vyplout s několika skvělými přáteli nebo početnější rodinou. Ať je situace u vás jakákoli, přejete si koupit loď nebo si ji vypůjčit a být jejím vůdcem, stačí vám k tomu průkaz vůdce malého plavidla.

Průkaz přesně podle vašich potřeb

Průkaz vůdce malého plavidla – VMP obsahuje několik kategorií. Ty si může zájemce libovolně kombinovat tak, aby průkaz splňoval všechny jeho potřeby. Pro jeho získání je nutné složit zkoušky, k jejichž přípravě slouží výcviky a kurzy pořádané společností Satrapa Yachting. Díky průkazu je možné plout po našich i zahraničních řekách, jezerech, dokonce i na moři v příbřežní oblasti.

Které kategorie si vyberete?

Jak již bylo zmíněno, kategorie, které bude váš průkaz obsahovat, si vybíráte sami. Samozřejmě si můžete nechat s výběrem poradit, pokud si nejste jistí. K základním kategoriím patří M20 a M. M20 je nejnižší varianta a můžete s ní řídit loď do délky 20 m a do výkonu motoru 20 kW. Abyste kategorii získali, stačí složit teoretickou zkoušku formou testu. U kategorie M platí vše jako u M20, ale nebudete omezeni výkonem motoru. Pro její získání budete muset splnit jak teoretický test, tak praktickou zkoušku.

Rozšířené kategorie jsou čtyři a rozdíly jsou především v délce lodi, ve výkonu motoru, ale také v tom, zda budete moci plout na moři a jak daleko od pobřežních ostrovů, či na jak vzdálený ostrov.

Kde kurzy probíhají?

Teoretická část kurzu probíhá v Praze během víkendů. Co se týče praxe, výcvik trvá 4,5 hodiny na každou kategorii. Naučíte se připravit a zkontrolovat loď před vyplutím, řídit ji v plaveckém provozu, proplout plavební komorou, přistávací manévry a řešení krizových situací. Praxe probíhá na Vltavě a Slapech.

Nezbývá než se informovat, kdy bude probíhat vámi vybraný kurz, respektive jeho kategorie a domluvit si příp. volno v zaměstnání. Budete moct plout na vytoužené lodi u nás či v zahraničí. Stejně tak je kurz skvělým netradičním dárkem k narozeninám nebo významné životní události.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.